$
אינטרנט

מיקרוסופט ספרטן: לדבר עם הדפדפן במקום להקליד

פרטים חדשים שנחשפו על הדפדפן שעתיד להחליף את האקספלורר מציגים יכולות מרשימות: הפעלה קולית, סנכרון כלי חיפוש שלומד הקשרים, שמירת עמודי רשת בקליק ופתיחתם לעבודה משותפת ותכונות שימושיות לארגונים

הראל עילם 11:2511.01.15
פרטים נוספים נחשפו בסוף השבוע על ספרטן, הדפדפן החדש והמסתורי של מיקרוסופט. אתר TheVerge פרסם כי הדפדפן, שעתיד להחליף את האקספלורר הוותיק במערכת ההפעלה ווינדוס 10, ישלב בין השאר את הסייעת הדיגיטלית קורטנה שתחליף את כל יכולות מנוע החיפוש בינג.

ספרטן יכלול יכולות חדשות נוספות: משתמשים יוכלו לשמור עותק של אתר אינטרנט קיים בלחיצת כפתור על שרתי הענן של מיקרוסופט, ואז לפתוח אותו לעבודה משותפת דרך כלי העריכה של החברה. הסייעת הדיגיטלית קורטנה מבית מיקרוסופט תשולב בצורה עמוקה בדפדפן ובתוצאות החיפוש. אם משתמש יחפש עבור טיסות שלהם יש לו כבר כרטיס – דבר שקורטנה תהיה מודעת אליו - הטיסות הנבחרות יקודמו אוטומטית במהלך הגלישה, בתוצאות החיפוש ובאתרי חברות הטיסה.

 

קורטנה, מערכת ההפעלה הקולית קורטנה, מערכת ההפעלה הקולית צילום: בלומברג

 

בנוסף, משתמשים שראו אתר שמוצא חן בעיניהם יוכלו לשמור אותו, לשרבט עליו כמה מילים רלוונטיות בעזרת סטיילוס ולשלוח את הגרסה לחבר שיוכל לגלוש בגרסה הערוכה של האתר, שיוכל לראות את העריכות ולהוסיף עוד הצעות משל עצמו. ניתן להניח שזאת תהיה אפשרות פופולרית במיוחד בקרב משתמשים ארגוניים, מעצבי אתרים ועוד. משתמשים גם יוכלו לקבץ תגיות פתוחות בצורה נוחה יותר, ליצור קבוצות של תגיות ולהגדיר חלק מהתגיות הפתוחות כ"עבודה" וכחלק כ"פרטיות".

 

מיקרוסופט חרדה למחר

 

מיקרוסופט עדיין לא הכריזה על ספרטן באופן רשמי. למעשה, עדיין לא ידוע אם ספרטן הוא שם קוד פנימי או שם המוצר הסופי. הוא אמור להתחרות ישירות בדפדפן כרום מבית גוגל, שהוא הפופולרי ביותר בעולם בקרב אוכלוסיות צעירות וטכנולוגיות. דפדפן אקספלורר לגרסאותיו הוא אמנם הדפדפן הנפוץ בעולם, אך נתח השוק שלו יורד בהתמדה ומיקרוסופט לא רוצה להפקיר את שוק הדפדפנים לידי מתחרתה.

 

הדפדפן החדש ישולב בווינדוס 10, מערכת הפעלה חוצת פלטפורמות שמיועדת לכל קטגוריות המוצרים בשוק, מטלפונים חכמים ועד מחשבים נייחים. לפי מקורות TheVerge, הדפדפן ישמור על אותו ממשק ויכולות בכל הגרסאות השונות שלו. ספרטן לא יחליף את אינטרנט אקספלורר, שככל הנראה עדיין יהיה כלול בווינדוס 10 משיקולי תמיכה לאחור. כמו כן, ספרטן אמור להיות אפליקציית ווינדוס 10, שתזכה לעדכונים תכופים דרך חנות האפליקציות של מיקרוסופט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x