$
מכשירים ומדריכים
CES 2015

ces 2015

לא חכם, אבל לא רואה מטען: נחשף סלולרי עם סוללה של חודש

נוקיה מבית מיקרוסופט הציגה את מכשיר ה-215, טלפון סלולרי פשוט שאינו סמארטפון ומצויד במערכת הפעלה בסיסית בלבד, אך גם בסוללה שתספיק ל-29 ימי שימוש ללא טעינה. המחיר: 29 דולר בלבד

ניצן סדן 19:0406.01.15

מיקרוסופט פונה לשוק המכשירים הפשוטים: החברה הציגה את הנוקיה 215, טלפון פשוט בעל זמן סוללה קיצוני במיוחד: 29 יום של שימוש ללא טעינה.

בניגוד לטלפונים החכמים של מיקרוסופט, המכשיר הפשוט עדיין שומר על מותג נוקיה ולא הוחלף במותג Lumia.

 

נוקיה 215 נוקיה 215

 

יש לו מסך זעיר של 2.4 אינץ' ומצלמה בעלת חיישן של 0.3 מגה-פיקסל. החברה מגדירה אותו כמכשיר שערוך לשימוש ברשת הודות לסנכרון פייסבוק וטוויטר. הוא מצויד בחיפוש מבוסס בינג ודפדפן אופרה. המידע שהוא צורך עובר דרך שרתי אופרה ומכווץ, כדי להתאים ליכולות הגלישה הבסיסיות שלו: הטלפון תומך בגלישה במהירות של 236 קילו-ביט לשניה בלבד. טלפון הנוקיה 215 יושק באפריקה, אסיה, אירופה ובמזרח התיכון בחודשים הקרובים.

 

מדוע פנתה מיקרוסופט לפלח שוק זה, בעידן בו הסמארטפון שולט בכיפה? להערכת חברת המחקרStrategy Analitics, הסיבה היא עלויות פיתוח הסמארטפונים, שהן גבוהות מכדי ליצור טלפון זול שיוכל להתחרות במכשירים הפשוטים ביותר ועדיין להציג יכולות קישוריות מתקדמות. חברת המחקר טוענת שעדיין מדובר בשוק רווחי וחם וש-140 מיליון מכשירים פשוטים נמכרו ברבעון השלישי של 2014.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x