שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

ווטסאפ ממשיכה לצמוח: הגיעה ל-700 מיליון משתמשים

אפליקציית הצ'ט הפופולרית בעולם צמחה ב-100 מיליון משתמשים ברבעון האחרון וכלל גולשיה שולחים 347 אלף הודעות בשנייה. למרות הנתונים המרשימים, עדיין לא ברור האם תצליח ווטסאפ להניב רווחים

עומר כביר 15:1907.01.15
המצב מצוין: אפליקציית המסרים המידיים של פייסבוק, ווטסאפ, ממשיכה בקצב הגדילה המסחרר שלה והגיע עם תחילת 2015 ל-700 מיליון משתמשים פעילים בחודש - תוספת של 100 מיליון משתמשים מאז אוגוסט.
700 מיליון המשתמשים האלו לא יושבים על הידיים בחוסר מעש, ומדי יום הם שולחים בווטסאפ יותר מ-30 מיליארד מסרים, או בערך 347 אלף מסרים בשנייה (אם כי אנשים שחברים בכמה קבוצות ווטסאפ ודאי ירגישו שמדובר בנתון נמוך מדי).

 

השימוש בצמיחה. והרווחים? השימוש בצמיחה. והרווחים? צילום: ניצן סדן

 

את הנתונים חשף אתמול מייסד ווטסאפ, יאן קום, בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו. “עד כמה שאנו ענווים ונרגשים לנוכח מספרים אלו והמשך הצמיחה שלנו, אנחנו עוד יותר נרגשים להמשיך ולבנות מוצר נהדר ב-2015”, הוא כתב. יותר מכל, אנחנו אסירי תודה שכל כך הרבה מכם משתמשים בווטסאפ כדי לשמור על קשר עם חברים ובני משפחה, עמיתים עסקיים וחברים ללימודים. אנחנו מבטיחים להמשיך לעבוד קשה כדי להפוך את ווטסאפ לטובה עוד יותר".

 

משתמשים יש. וכסף?

 

המשך הגידול המשמעותי במשתמשי ווטסאפ, שמזכיר את תנופת הצמיחה שרשמה פייסבוק עצמה בשנים עברו, הוא חדשות מצוינות בעבור חברת הטכנולוגיה, שרכשה את האפליקציה תמורת סכום בלתי נתפס של כ-22 מיליארד דולר.

 

ואולם, כדי להצדיק את היקף הרכישה העצום לא די בנתוני צמיחה ועל פייסבוק גם להציג מודלים עסקיים שיאפשרו להפיק מווטסאפ הכנסות משמעותיות, דבר שטרם נעשה. העלות של תפעול האפליקציה הפופולרית רק צפויה לגדול בשנה הקרובה, שכן לצד הגידול המרשים במשתמשים ווטסאפ גם מתכננת להשיק שירותי שיחות קול שהינם יקרים משמעותית לתפעול ולתחזוקה.

 

2015 תהיה שנת מבחן בעבור ווטסאפ ופייסבוק. אם תצליח החברה לפתח מודלי הכנסות רווחיים בעבור האפליקציה, היקף המשתמשים העצום שלה יהפוך את העסקה לאחת מהמוצלחות בהיסטוריה של האינטרנט והמובייל. אבל אם פייסבוק לא תמצא דרך להפוך את ווטסאפ לרווחית, היא תישאר עם עול יקר שאולי נותן לה הרבה משתמשים אבל לא בהכרח מצדיק את המשך תפעולו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x