$
אינטרנט

הגולשים מחייכים, המוכרים בוכים: באג באמזון הוריד מחירים כמעט לאפס

בשל תקלת תוכנה בגרסה הבריטית של האתר, הוזלו אוטומטית מאות מוצרים עד למחיר של פני בודד. התקלה תוקנה אחרי שעה בלבד, אך קמעונאים רבים שנשענים על אמזון דיווחו על הפסדים משמעותיים וחלקם הגיעו לסף פשיטת רגל

הראל עילם 14:0915.12.14
לקוחות אמזון בריטיים גילו להפתעתם ולשמחתם באג תוכנה, שלשעה קלה שינה את המחיר של מאות מוצרים לפני בודד. בעוד שהתקלה תוקנה בתוך כשעה, אתר אמזון הבריטי רשם מכירות שיא באותה תקופה ומספר רב של קמעונאים קטנים הנעזרים בפלטפורמה של אמזון מזהירים כי הם כעת בסכנת פשיטת רגל.
הבאג היה בשירות repricer express, שמאפשר לקמעונאים המנויים לפלטפורמה המסחרית להציע מוצרים למכירה באתר אמזון. המערכת בוחנת בזמן אמת את המכירות של מוצרים דומים ומתאימה את המחיר בזמן אמת כדי למקסם את ההכנסות עבור הקמעונאי, בלי שיצטרך להשגיח על מאגר המוצרים שלו ללא הפסקה.

 

מכשירי אמזון. באג בשירותים המקוונים הוזיל מאות מוצרים מכשירי אמזון. באג בשירותים המקוונים הוזיל מאות מוצרים

 

האלגוריתם מנהל כעת מחירים של כ-75 מיליון מוצרים, אותם מוכרים אלפי לקוחות גדולים ורבבות עסקים קטנים. התקלה באלגוריתם גרמה לתגובת שרשרת: ירידות מחיר הזינו ירידות מחיר נוספות, עד שמחיר המוצרים הגיע לתחתית של פני בודד.

 

הקמעונאים מחוייבים לעמוד בהתחייבות למחיר הרשום באתר, כך שהלקוחות יקבלו את המוצר במחיר הנקוב. בלי קשר למחיר הסופי, הקמעונאים גם מחוייבים לעמלת תיווך הנתנת לאמזון על כל עסקה המתבצעת דרך הפלטפורמה שלה. חברתKiddymania , עסק בוטיק לבגדי תינוקות, אף התלונן על התקלה בפייסבוק וביקש מלקוחותיו "הצילו אותנו מפשיטת רגל". מנכ"לית החברה, ג'ודית בלקפורד, אמרה כי איבדה כ-20 אלף ליש"ט. אחרים טענו כי רשמו הפסדים אף בגובה של מאה אלף ליש"ט.

 

אמזון מצידה אמרה שהיא מודעת לתקלה, ופעלה לביטול רוב העסקאות לפני שיצאו לפועל. כמו כן, היא הבהירה שהקמעונאים לא יפגעו ולא ישלמו קנסות במידה ויבטלו עסקאות. היא הבטיחה כי היא תפנה לקמעונאים הבודדים שהעסקאות שלהן לא בוטלו בזמן ותטפל יחד איתם בנושא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x