$
אינטרנט

גאלופ: האמריקאים מפחדים מפריצה לסלולרי יותר מרצח ואונס

סקר שנערך בארצות הברית מראה שעבירות סייבר מפחידות את הציבור יותר מפשעים אלימים למיניהם. הנשאלים אמרו כי גניבת מספר האשראי שלהם על ידי האקרים מפחידה אף יותר מהסיכון שילדיהם ייפגעו

נמרוד צוק 11:4429.10.14
לא רצח, לא אונס ולא פריצה לבית: סוג הפשיעה שמפחיד הכי הרבה אמריקאים כיום הוא האקינג על צורותיו השונות, על פי תוצאות הסקר השנתי של חברת "גאלופ" בנושא שהתפרסמו אתמול.

69% מהנשאלים ענו שהם מוטרדים מהאפשרות שמספר כרטיס האשראי שלהם ייגנב בעקבות שימוש בו בחנויות ו-62% חוששים מפריצה למחשב או לסמארטפון שלהם. אלו שני הנושאים היחידים שאיחדו יותר ממחצית הנשאלים בחשש מפניהם. הפחד, עם זאת, אינו בלתי מבוסס: 27% מהנשאלים אמרו כי הם או בני משפחותיהם חוו גניבה של מספר האשראי לפחות פעם אחת במהלך השנה האחרונה. זו השנה הראשונה בה נכללים הנושאים הללו בסקר, כך שלא ניתן לדעת האם מדובר בגידול לעומת שנים קודמות ובאיזה היקף.

 

איומי הרשת מפחידים את הציבור יותר מפשעים אלימים איומי הרשת מפחידים את הציבור יותר מפשעים אלימים צילום: שאטרסטוק

 

שיעור הדאגה מפני גניבת מספר כרטיס האשראי היה גבוה בהרבה בקרב משתתפים בעלי רמת הכנסה גבוהה מהממוצע - מעל 75 אלף דולר לשנה למשפחה - ש-85% מהם ענו כי הנושא מדאיג אותם, לעומת 50% בלבד בקרב בעלי רמת הכנסה של 30 אלף דולר לשנה או פחות. השיעור היה דומה בנושא הפריצה למחשבים וסמארטפונים - 76% לעומת 46%. רמת החשש הנמוכה בקרב בעלי ההכנסה הנמוכה נובעת מכך שרק 42% מחזיקים בכרטיס אשראי, לעומת 89% מבעלי ההכנסה הגבוהה.

 

בחלוקה לפי קבוצות גיל, בני 30 עד 49 הביעו את רמת הדאגה הגבוהה ביותר בנושא הפריצה למחשב או לסמארטפון (69%) ובני 50 עד 64 חששו יותר מהאחרים מגניבת מספר כרטיס האשראי שלהם (77%). העונים בני למעלה מ-65 חששו פחות מהאחרים בשני הנושאים (62% מוטרדים מגניבת כרטיס אשראי ו-53% מוטרדים מפריצה).

 

הפשעים שאינם קשורים לטכנולוגיה הטרידו את העונים אבל במספרים נמוכים יותר - רק 45% חוששים מפריצה לביתם כשהם לא נמצאים, 42% מוטרדים מגניבת המכונית או פריצה אליה, 31% מפחדים מהאפשרות שהילד שלהם ייפגע פיזית במהלך השהות שלו בבית הספר, 31% מוטרדים משוד אלים ברחוב, 28% חוששים להפוך לקורבן באירוע טרור, 20% מפחדים שיותקפו בעת נהיגה ברכב ו-18% ענו שהם מוטרדים מהאפשרות לפול קורבן לפשע שנאה, לתקיפה מינית או לרצח. בתחתית הרשימה נמצאה האפשרות להרצח על ידי חבר לעבודה במשרד, עם 7% בלבד מהעונים שחששו מתסריט כזה.

 

הסקר בוצע בין ה-12 ל-15 החודש (אוקטובר) בקרב מדגם מייצג של 1,017 איש בגילאי 18 ומעלה ברחבי ארה"ב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x