$
אינטרנט

דיווח: "ההאקרים שגנבו פרטי 83 מיליון חשבונות בג'יי.פי מורגן - מרוסיה"

לפי הדיווח ב"ניו יורק טיימס", להאקרים יש קשרים רופפים - אם לא למעלה מזה - עם בכירים בשלטון הרוסי; ככל הנראה, ההאקרים הצליחו לחדור למחשבים של תשעה מוסדות פיננסיים נוספים - אך היקף הפריצה לא ידוע

שירות כלכליסט 20:3204.10.14

הפריצה המקוונת ל-83 מיליון חשבונות של ג'יי.פי מורגן נעשתה על ידי האקרים מרוסיה, שיש להם קשרים רופפים - אם לא למעלה מזה - עם בכירים בשלטון במדינה. כך מפרסם "ניו יורק טיימס".

 

ג'יי.פי מורגן הודיע ביום חמישי כי האקרים פרצו ביולי למחשבי הבנק וגנבו פרטים הנוגעים ל-76 מיליון חשבונות פרטיים ול-7 מיליון חשבונות של עסקים קטנים. הפרטים שנגנבו הם שמות, כתובות, מספרי טלפון וכתובות דוא"ל, אך לפי הבנק לא נגנבו מספרי חשבונות או סיסמאות.

 

ג'יי.פי מורגן ג'יי.פי מורגן צילום: בלומברג

לפי הדיווח ב"ניו יורק טיימס", ג'יי.פי מורגן לא לבד: ההאקרים הצליחו לחדור למחשבים של תשעה מוסדות פיננסיים נוספים, אך היקף החדירה במקרים אלה אינו ידוע. לפי הערכות, ייתכן שההאקרים פעלו בתגובה לסנקציות שהוטלו, בהובלת ארה"ב ומדינות נוספות באירופה, על רוסיה, בתגובה למשבר באוקראינה; עם זאת "ייתכן שהמניעים של ההאקרים מעורבים - והם מעוניינים גם למכור את המידע שגנבו".

 

ג'יי.פי מורגן יצר קשר עם לקוחותיו והבהיר להם כי לא נגנב כסף מחשבונותיהם; כרגע אין שום עדות לשימוש לא חוקי במידע שנגנב.

 

בינתיים, מחוקקים בארה"ב כבר קראו לקונגרס להעביר חוקים שישפרו את היכולות להתגונן מפני התקפות סייבר. הסנאטור אנגוס קינג אמר כי "פרל הרבור הבא יבוא כהתקפת סייבר. ככל שנמתין זמן רב יותר - נהפוך ליותר פגיעים. אזרחי ארה"ב הם אלה שישלמו את המחיר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x