שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

פרשת מונופול החיפוש: האיחוד האירופי דחה את פשרת גוגל

ענקית האינטרנט מואשמת בהתנהלות מונופוליסטית שפגעה בחברות שונות שמפעילות שירותים מקוונים. החברה, שמנסה להימנע מקנס שיכול להגיע ל-5 מיליארד יורו, הגישה כבר ארבע הצעות פשרה - וכולן נדחו בידי נציבות האיחוד

נמרוד צוק 18:0310.09.14

האיחוד האירופי ממשיך לחבוט בגוגל: החברה תיאלץ לשפר בפעם הרביעית את הצעת הפשרה שהגישה לרשות ההגבלים העסקיים של האיחוד - אם ברצונה להימנע מסנקציות בהיקף של 5 מיליארד יורו. כך הודיע אתמול הנציב ההגבלים העסקיים יואכין אלמוניה.

ההודעה מגיעה ברגע האחרון לפני האישור הסופי של ההצעה האחרונה בידי הרשות, שכבר נראה כעניין מוגמר בדיווחים קודמים.

 

חקירת האיחוד התמקדה בשימוש שעשתה גוגל בכוחה בענפי החיפוש והפרסום המקוון כדי לצמצם את חשיפתם של שרותים ומוצרים השייכים לחברות מתחרות (בהן מיקרוסופט, נוקיה, אתר TripAdvisor וכן שורה של מו"לים וחברות אינטרנט אירופיות) בתוצאות החיפוש.

 

חואקין אלמוניה, נציב התחרותיות של האיחוד האירופי חואקין אלמוניה, נציב התחרותיות של האיחוד האירופי צילום: בלומברג

 

ההצעה האחרונה שהגישה החברה כללה סימון הפניות למוצרים שלה בתוצאות החיפוש, מתן שטח גדול יותר למתחרות בחלק הפרסומי של דף התוצאות והקלה על מעבר של לקוחות לפלטפורמות פרסום אחרות - אבל המתחרות עדיין לא מרוצות.

 

18 מממתחרותיה ולקוחותיה של גוגל אליהן פנתה הרשות בחודשיים האחרונים בבקשה להגיב להצעה שהגישה החברה השיבו בשלילה. "מדובר בהצעה קטסטרופית שרק תבצר את אחיזתה של גוגל ב-80% מהשוק באירופה", טענה אחת מהן.

 

"בתגובה למכתבים ששלחנו, המתלוננות הגישו נתונים וטענות חדשות, שחלקם דורשים עיון נוסף. אנו מצויים כעת במגעים עם גוגל בנסיון להבין האם החברה מוכנה לשפר את הצעתה פעם נוספת", הסבירו ברשות את הצעד. במקביל לחקירה בנושא מנוע חיפוש, הרשות מעמיקה בשבועות האחרונים חקירה נוספת נגד גוגל, הפעם בתחום המובייל, שבאה לבדוק האם גוגל פועלת באופן לא חוקי כדי לקדם את שרותיה והאפליקציות שלה באמצעות שליטתה בפלטפורמת אנדרואיד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x