$
חדשות טכנולוגיה

בלקברי צוהלת: משלוחי הטלפונים צמחו ב-15% ברבעון האחרון

החברה דיווחה על משלוח של 1.5 מיליון מכשירים ברבעון השני לעומת כ-1.3 מיליון ברבעון שקדם לו. ואולם, החברה עדיין לא יצאה מהבוץ: משלוחי המכשירים ירדו ב-78% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד

רפאל קאהאן 16:0317.08.14

חברת המחקר IDC דיווחה בסוף השבוע על צמיחה של 15% במשלוחי הסמארטפונים של בלקברי. על פי דיווח של בלומברג, כ-1.5 מיליון מכשירים נשלחו ברבעון השני, לעומת כ-1.3 מיליון מכשירים ברבעון הקודם. ואולם, למרות שמדובר במספרים מעודדים, בסך הכל משלוחי המכשירים ירדו בכ-78% ביחס לרבעון המקביל בשנה שעברה.

 

כיום עומד פלח השוק של בלקברי על כ-0.5%, עם זאת, כשלוקחים בחשבון את הזינוק בגודלו של שוק המובייל כולו מדובר במספר קטן בשביל חברה ששלטה על כ-20% מהשוק ב-2008. אך עדיין מדובר בהישג עבור המנכ"ל החדש ג'ון צ'ן שהחזיר את התמקדות החברה מהשוק הצרכני לשוק הארגוני.

 

סמארטפוני בלקברי נותרו עדיין פופולריים בקרב מגזרים מסויימים כחברות ביטוח ופיננסים. בנוסף המכשירים זוכים לעניין מצד חברות שעובדיהן לא מעוניינים בהתקנת תוכנות BYOD על הטלפונים שבבעלותם. סקר שפורסם לאחרונה הראה שיותר ויותר עובדים לא מוכנים שמנהלי ה-IT בארגון יקבלו גישה לטלפון האישי שלהם ומעדיפים לקבל מכשיר מהעבודה.

 

מכשיר ה-Q10 של בלקברי מכשיר ה-Q10 של בלקברי

 

שילוב כוחות בין חברות המחשוב הוותיקות ויצרניות המובייל

 

אנליסטים סבורים שמהלכיו של צ'ן אכן מהווים משב רוח מרענן. הוא הודיע לאחרונה על העברת ייצור המכשירים לחברת פוקסקון הסינית וכן על התמקדות בפיתוח תוכנות ה-MDM הארגוניות של החברה. מעבר לכך, בלקברי עדיין שולטת באחת מרשתות התקשורת המאובטחת היעילות ביותר בעולם. מכשיריה ושרתיה זוכים עד היום לאמון מוחלט מצד ממשלות וארגונים ולמרות ההתקדמות של פלטפורמות האנדרואיד ו-iOS, הן עדיין לא מסוגלות להציע פתרון ארגוני דוגמת הפתרונות של בלקברי.

 

עם כל זאת, הדיווח על הסכם IBM-אפל והדיווחים אודות הסכם בין גוגל ו-HP עלולים עדיין לתקוע מקלות בגלגלי תכנית החילוץ של בלקברי. המצב הרעוע של ענקיות המחשוב והרצון של אפל וגוגל לכבוש שווקים חדשים בעיקר בתחום העסקי, צפוי להקשות על בלקברי בשוק אליו פונה.

 

לא מן הנמנע שבלקברי תחפש לעצמה שותפה-פטרונית שתגבה אותה ותעזור לה להחזיר את ההגמוניה בתחום המובייל הארגוני. לאחרונה אף החלו שמועות בדבר שיתוף פעולה אפשרי עם Dell, במיוחד בהתחשב בעובדה שצ'ן וסמנכ"ל פיתוח התוכנה של Dell, ג'ון סווינסון הם קולגות לשעבר בקרן סילברלייק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x