$
חדשות טכנולוגיה

בשולי הרשת

בשורה לגיימרים מזדקנים: מעצמת הקווסטים Sierra חוזרת

החברה, שהשיקה סדרות משחקים איקוניות כקינגס קווסט, ספייס קווסט ולארי תשוב לפעול תחת בעלות אקטיוויז'ן-בליזארד. קינגס קווסט אף יזכה לחידוש רשמי

הראל עילם 11:3113.08.14
חברת המשחקים הוותיקה סיירה (Sierra) חוזרת לעבודה, אחרי שנים שבהם המותג לא היה פעיל. המשחק הראשון שלה יהיה שחזור לסדרת משחקי ההרפתקאות King’s Quest ומשחק שלישי בסדרת משחקי הארקייד Geometry Wars.
חברת סיירה קמה במקור ב-1979 והייתה אחראית לכמה מסדרות המשחקים המצליחות והאהובות בעולם, כמפיצה ומפתחת. היא ידועה במיוחד בזכות סדרות משחקי ההרפתקאות Quest for Glory, לארי, Space Quest, Police Quest ועוד. בשנים האחרונות זכו לא מעט מהסדרות הללו להמשכים לא רשמיים, בעיקר בזכות קיקסטארטר.

 

 

למרות הפופולריות של החברה, המותג שלה הפסיק לפעול באופן סופי בשנת 2008 - אחרי סדרה של רכישות, מיזוגים, פיטורים ושינויים בצמרת ההנהלה. הוא כעת נמצא בידי אקטיווז'ן-בליזארד, חברת המשחקים הגדולה בעולם.

 

לפני מספר ימים אתר הרשת של סיירה חזר לפעול, אבל החברה העולמית לא פרסמה את כוונתיה מלבד להצהיר שתחשוף פרטים נוספים בתערוכת המשחקים השנתית גיימסקום שתפתח מחר (ד') בגרמניה ולהציג טיזר קטן למשחק שהתגלה כבסוף כ-King’s Quest החדש.

 

בוב לויד, מנהל הפיתוח בסיירה, אמר לאתר VentureBeat שבנוסף למשחקים החדשים בסדרות הותיקות, תשתף החברה פעולה עם מפתחות משחקים עצמאיות ו"חתרניות", כגון Lucid Games ו-The Odd Gentleman. בעוד שהוא לא אמר זאת במפורש, נראה כי החברה תנסה לתמוך לפחות בחלק מפרויקטי הקיקסטארטר השונים המסונפים למשחקי החברה. נראה גם כי סיירה תהיה המותג העצמאי של אקטוויז'ן-בליזארד, דרכה תתרחב מעצמת הגיימינג למשחקי נישה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x