שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות התקשורת

פרטנר קיבלה אישור ומשיקה את רשת הדור הרביעי הראשונה בישראל

החברה החלה בהעברה יזומה של לקוחות בעלי מכשירים תומכים לרשת המתקדמת והמהירה. מנכ"ל פרטנר חיים רומנו: "עד סוף השנה נגיע לפריסה מלאה ברחבי הארץ"

אופיר דור 13:4015.07.14
חברת פרטנר קיבלה אישור ממשרד התקשורת והיא החלה להפעיל היום (ג') את רשת הדור הרביעי הראשונה בישראל. לדברי פרטנר, רשת הדור הרביעי תאפשר מהירות העלאת נתונים ממוצעת של עד פי 6 מהקיים ברשתות הקיימות, מהירות הורדת נתונים ממוצעת הגבוהה עד פי 2 מהממוצע כיום וזמן השהייה קצר פי 2.

הגלישה ברשת דור רביעי תתאפשר במכשירים התומכים כמו חלק מדגמי גלקסי 4S, גלקסי S5, סוני אקספריה Z, נוקיה לומיה 920, נקסוס 5 ואייפון 5 ומעלה. לדברי פרטנר, רשת הדור הרביעי שלה פרוסה כרגע מהרצליה ועד ראשון לציון ומכסה כבר היום כ-40% מהאוכלוסייה באזורי הפריסה האלו.

 

מכשיר סמסונג גלקסי S5. פרטנר תאפשר גלישה ברשת דור רביעי למכשירים תומכים מכשיר סמסונג גלקסי S5. פרטנר תאפשר גלישה ברשת דור רביעי למכשירים תומכים צילום: עמית שעל

 

מנכ"ל פרטנר חיים רומנו אמר כי "לחברה כ-740 אתרים משדרים עד סוף החודש ומדי חודש מתווספים עשרות אתרים נוספים עד פריסת הרשת באופן מלא בסוף השנה".

 

פרטנר משיקה את שירותי הדור הרביעי על רצועת תדרים של 5 מגה-הרץ שרכשה בעבר. התקן המקובל לרשת דור רביעי הוא על רצועה של 10-20 מגה-הרץ, ולכן הרשת החדשה לא תציע את המהירות הסטנדרטית ברשת דור 4. השקה של רשת תקנית תתאפשר רק לאחר סיום המכרז למכירת תדרים לחברות שיסתיים לקראת סוף השנה.

 

פרטנר החלה בהעברת בעלי הסמארטפונים התומכים לטכנולוגיה החדשה באופן יזום והדרגתי. במקביל מאפשרת החברה ללקוחות המותג אורנג' ו-012 מובייל להירשם באתר לשירותים באופן עצמאי. בהתאם להוראת משרד התקשורת, החברה תספק את שירותי הדור הרביעי ללא תשלום. עם זאת לאחר מכרז התדרים וההשקה המלאה של הרשת, עשויות החברות לגבות תשלום על שימוש ברשת המתקדמת.

 

פרטנר הקדימה את שאר החברות בהקמת רשת הדור הרביעי וכבר בינואר הודיעה כי היא מוכנה להשקה שלה באזורים מסוימים בארץ. אולם ההשקה התאפשרה רק בעקבות החלטת משרד התקשורת מתחילת השבוע לאפשר לחברות הסלולר להשתמש בתדרים שיש ברשותן לצורך הפעלת הרשת.

 

מפלאפון נמסר כי "החברה תשיק את רשת הדור הרביעי (LTE) בימים הקרובים. החברה הגישה את בקשת היתר ההפעלה לאספקת שירותי דור רביעי למשרד התקשורת, על פי הנחיות המשרד, הכוללות תוכנית שדרוג הנדסית. בהתאם, החברה צופה כי תקבל בימים הקרובים אישור הפעלה מיידי לרצועת תדר של 5 מגה-הרץ, בדומה למתחרות".

 

גם סלקום הודיעה כי "החברה תחל בהשקה מדורגת של הדור הבא בימים הקרובים, בהתאם להנחיות הנוכחיות של משרד התקשורת ועם קבלת אישורו על הבקשה שהעבירה. החברה מרחיבה את הכיסוי באופן מואץ ועד סוף השנה תורחב פריסת הדור הבא לכיסוי ארצי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x