$
חדשות התקשורת

אפל תחבר את האייפון לרשתות דור רביעי בישראל

החברה תפיץ החודש עדכון גרסה שיפתח את האפשרות במכשירי אייפון 5 ומעלה, אף שהרשתות עוד לא הוקמו

אופיר דור 08:5202.06.14

עדכון גרסה שתוציא החודש אפל יאפשר לבעלי אייפון 5 ומעלה שנקנו בישראל להשתמש ברשתות דור רביעי (LTE), כך נודע ל"כלכליסט". המהלך התאפשר לאחר שמשרד התקשורת הודיע כי אין לו התנגדות שחברות הסלולר יתקדמו בהכנות להשקת רשתות הדור הרביעי, שיאפשרו קצב ואיכות גלישה סלולרית גבוהה בהרבה מהקיים היום. עם זאת, כל עוד לא יושקו באופן מסחרי רשתות ה־LTE, דבר שלא צפוי לפני סוף 2014, לא ניתן יהיה להשתמש באופציה החדשה שתיפתח במכשיר בישראל.

 

מכשירי אייפון 5 ומעלה תומכים ברשתות דור רביעי, שמאפשרות גלישה במהירות פי שניים ויותר מהקיים היום. אולם אפל, כמו גם סמסונג, מוכנה לפתוח את הגרסה לשימוש רק לאחר שמתקבל אישור מהרגולטור המקומי. לאחר הפעלת הגרסה יוכל הלקוח לבחור ידנית האם הוא רוצה להשתמש ברשת דור שלישי או רביעי.

 

הדור הרביעי - רק לבעלי אייפון 5 ומעלה הדור הרביעי - רק לבעלי אייפון 5 ומעלה צילום: עמית שעל

 

משרד התקשורת פועל באחרונה בקצב מהיר כדי לצמצם את הפיגור שבו נמצאת ישראל בנושא הדור הרביעי, שכבר הושק ביותר מ־100 מדינות בעולם. בסוף חודש יוני עתיד המשרד לפרסם את המכרז למכירת תדרים לרשתות דור רביעי לחברות הסלולר וההשקה המסחרית צפויה בסוף 2014. פרטנר כבר הודיעה כי היא ערוכה להשקת דור רביעי ופלאפון וסלקום מתכוונות להיות מוכנות להשקה כזו עד לקבלת התדרים.

 

במשרד התקשורת עדיין לא החליטו האם להיענות לבקשת פרטנר להשתמש בתדרים שרכשה בעבר ולהשיק כבר היום רשת דור רביעי, כשסלקום ופלאפון מתנגדות לכך. בחברות הסלולר נמצאים במגעים מתקדמים להסכמי נדידה שיאפשרו לתיירים ישראלים להשתמש ברשתות דור רביעי בחו"ל כבר בקיץ הקרוב, אפשרות שלא זמינה כיום. מהנדסי אפל בודקים את איכות הרשת לפני שהחברה פותחת את השימוש בדור רביעי במכשירי האייפון, כדי לוודא שהרשת עומדת בסטנדרט של אפל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x