$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

קורטנה של מיקרוסופט מתחרה בפול התמנון בניבוי תוצאות המונדיאל

הסייעת האישית של מיקרוסופט הצליחה לנבא בדיוק של 100% את תוצאות ששת המשחקים מאז תחילת שלב הנוקאאוט. היא חוזה כי המנצחות הבאות יהיו ברזיל וגרמניה

נמרוד צוק 14:1402.07.14

במיקרוסופט חשבו שיהיה נחמד לנצל את המונדיאל כדי לקדם קצת את קורטנה, הסייעת האישית שמובנית בווינדוס פון ומתחרה בסירי. בחברה הציעו להשתמש בה כדי להציג תחזיות לקבוצות שינצחו במשחקים - אבל אפילו אנשי מיקרוסופט לא חזו כנראה את מידת הדיוק של תחזיותיה.

קורטנה הצליחה לנבא עד כה ששה משחקים מתוך ששה מאז תחילת שלב הנוקאאוט של התחרות. מה שהופך אותה לגרסה הדיגיטלית של פול התמנון, שהצליח לצפות במדויק את כל תוצאות המשחקים במונדיאל 2010.

 

אם קורטנה יכולה להציל את מאסטר צ'יף, היא יכולה לנבא את תוצאות המונדיאל אם קורטנה יכולה להציל את מאסטר צ'יף, היא יכולה לנבא את תוצאות המונדיאל

 

התחזיות מתבססות על בינג - כאשר המערכת משקללת את כל הנתונים הזמינים על כל אחת מהקבוצות וביצועיה בעבר. תוך שימוש בפרמטרים נוספים כגון מזג האוויר, סוג הדשא עליו נערך המשחק, או יתרונות ייחודיים כגון משחק במגרש ביתי עבור נבחרת ברזיל.

 

מלבד החיפוש הקולי של קורטנה, התחזיות יופיעו גם בחיפושים בבינג אחר מלות מפתח כמו “World Cup Predictions" או פרטי משחקים ספציפיים. המערכת מציגה לא רק את הקבוצה שצפויה לנצח, אלא את הסיכוי באחוזים לכל אחת מהן לזכות במשחק.

 

קורטנה גם חובבת דה ווייס

 

שימושים קודמים של מערכת החיזוי כללו את המנצחים בתחרויות כשרונות כמו אמריקן איידול, דה ווייס ורוקדים עם כוכבים. אבל כדי להתאים אותה למונדיאל נדרשו במיקרוסופט לבצע שורה של שיפורים בטכנולוגיה.

 

"בתחרויות הכשרונות אפשר לנבא את המנצחים על סמך פופולריות וסימנים מהצופים, אבל במשחק כדורגל אין לכך משמעות. שם הפעולות והביצועים של השחקנים תקבע את התוצאה. המודלים שבנינו מנתחים את נקודות החוזק של כל קבוצה על פי נתוני ההפסדים והנצחונות הקודמים שלה במשחקים דומים. בצירוף פרמטרים נוספים ומידע שמגיע מפלטפורמות הימורים", נכתב בפוסט שפרסמה החברה.

 

האם קורטנה אכן תצליח לסיים את המשחקים כמקבילה של התמנון אלוף הניחושים? ההימור שלה לשני משחקי רבע הגמר הקרובים, שייערכו בשישי הקרוב בין נבחרות ברזיל וקולומביה ובין צרפת לגרמניה, הוא על נצחון לברזיל במשחק הראשון ולגרמניה בשני.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x