$
אינטרנט

חדש: Valet - אתם משלמים, eBay מוכרת את המוצרים שלכם

השירות מצריך מכם רק לצלם תמונה של המוצר ולשלוח אותה לאיביי עצמה. החברה תוביל את מהלך קידום ושיווק המוצרים – אך תיקח מכם עמלה גבוהה במיוחד: 30% מסכום כל עסקה שהושלמה

נמרוד צוק וניצן סדן 15:2218.06.14

שירות חדש של eBay בשם ebay Valet, שכולל אפליקציה שפותחה במרכז הפיתוח הישראלי של החברה, מאפשר ללקוחות החברה למכור פריטים משומשים בשורה של קטגוריות במינימום מאמץ, כאשר החברה מטפלת בכל התהליך, באמצעות מוכרים ותיקים שמשמשים כקבלנים חיצוניים. זאת תמורה לעמלה גבוהה במיוחד של 30%.

 

Valet הוא הרחבה של שירות קיים בשם Sell for Me שלא זכה לפופולריות רבה. הרעיון מאחוריו הוא לחסוך את הזמן שנדרש ממוכרים להעלות תמונות, לערוך את דף המוצר, לענות לשאלות הגולשים ולשלוח את המוצרים ליעדם, ולהפוך את התהליך לידידותי יותר עבור משתמשים חדשים. השירות זמין כרגע למשתמשים בארה"ב בלבד, כאשר האפליקציה הנלווית מוצעת למשתמשי אייפון בלבד.

 

 

eBay תסייע בכל תהליך המכירה, אבל תיקח עמלה גבוהה במיוחד eBay תסייע בכל תהליך המכירה, אבל תיקח עמלה גבוהה במיוחד

 

כדי למכור פריט באמצעות השירות, צריך לצלם אותו באמצעות האייפון ולהוסיף תיאור קצר בהקלדת טקסט או בהקלטה קולית. לאחר חצי שעה יקבל המשתמש הערכת שווי, ואם ירצה להמשיך, יקבל בדואר הביתה קופסה לאריזת המוצר או המוצרים ושיגורם בחזרה לאיביי, על חשבון החברה. המוכרים שעובדים עם החברה במסגרת השירות יצלמו תמונות איכותיות במיוחד, יכתבו את הטקסטים הדרושים ויעשו את שאר העבודה השחורה שנדרשת לפרסום באתר. המוצרים יפורסמו למשך שבועיים באתר, כאשר המשתמש יקבל 70% מהמחיר הסופי. במידה והמוצר לא יימכר הוא יוכל לקבל אותו בחזרה או לבחור לשלוח אותו למחזור.

 

השירות לא מאפשר למכור כל פריט, אלא רק מוצרי אלקטרוניקה, נעליים ותיקים של מותגים מוכרים, עתיקות ופריטי אספנות, מוצרי מטבח יוקרתיים, ציוד ספורט, כלי נגינה וחלפי רכב. בין המוצרים שהחברה מסרבת למכור באמצעות השירות אפשר למצוא כל פריט במצב ירוד או כזה ששוויו פחות מ-40 דולר, מוצרים שבירים, גדולים או כבדים במיוחד, ספרים, מגזינים ותקליטורים, מוצרים בעלי ערך גבוה במיוחד שעלולים להיות מזויפים כמו אמנות, שעונים או תכשיטים, ובגדים.

 

העמלה על השימוש בשירות גבוהה הרבה יותר מהעמלה הרגילה של אי-ביי, שנעה בין 4% ל-10% (תלוי במספר הפריטים בחודש שהמוכר מציע), והיא לא תתאים למשתמשים שנוהגים להציג מוצרים רבים באתר. לעומת זאת, השירות הוא אלטרנטיבה מצוינת עבור מוכרים מתחילים שמנסים להגיע לקהל רחב במהירות ובעיקר לאנשים מהיישוב שרוצים להפטר מפריטים ישנים שנאגרו במחסן.

 

את השירות נותנת אי-ביי, כאמור, באמצעות מוכרים פרטיים ותיקים שעברו תהליך סינון ובחרו להצטרף לתוכנית, ומתחלקים איתה בעמלה בתמורה לטיפול במכירות. בין הדרישות שמציבה החברה לספקים אפשר למצוא את היכולת לטפל בעד 100 אלף פריטים בחודש, מחסנים שמאפשרים להחזיק את המוצרים למשך 21 יום, מיקום בערים מרכזיות בארה"ב והיכולת להגיע לרשימת Top Sellers תוך שלושה חודשים מתחילת ההשתפות בתוכנית.

 

השירות מזכיר את זה של כמה סטארטאפים שפועלים בתחום, לדוגמה Sold שנקנתה לפני מספר חודשים על ידי דרופבוקס, השוק המקוון Zaarly או אפליקציית HappySale הישראלית, שנכנסה לאחרונה לשוק האמריקאי וגייסה השנה חצי מיליון דולר. ייתכן כי השקת Valet נובעת גם מהחשש של eBay מפני עליבאבא הסינית, שעומדת בפני הנפקה ומחזקת את נוכחותה בשווקי המערב, ולרצונה של החברה להגדיל ככל האפשר את היקף העסקאות ומספר המשתמשים שרגילים להשתמש בשרותיה במענה למתחרה המאיימת מהמזרח.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x