$
אפליקציות

HappySale גייסה חצי מיליון דולר

זהו סבב הגיוס השני שלה, שבוצע בהובלת יאיר שימנסקי. החברה מפעילה זירה מקוונת למכירת מוצרים משומשים. הגיוס יאפשר לה להשקיע בשיווק, עם השקת גרסת האייפון של האפליקציה שלה וצפי לזינוק במספר המשתמשים

אסף גלעד 18:1916.01.14

אפליקציית המכירות של מוצרי יד שנייה HappySale הודיעה השבוע על גיוס של חצי מיליון דולר מהתכשיטן והמשקיע יאיר שימנסקי. זהו הסבב השני של החברה מאז הווסדה בתחילת 2013, אז גייסה גיוס סיד של 100 אלף דולר מיוסי ורדי ובהשתתפות דיוויד קריב, ראם שרמן וטמיר שומר.

במקביל, השיקה החברה את גרסת האייפון של האפליקציה לאחר שמאז הושקה בחודש מאי פעלה עם גרסת אנדרואיד בלבד. האפליקציה לאנדרואיד פעלה עד כה כגרסת בטא בישראל בלבד וללא הוצאות שיווק.

 

כעת מתכננים בחברה השקה עולמית ומאמצי שיווק הממוקדים בארה"ב ולשם כך, בין השאר, גייסה החברה הון נוסף. עד כה צברה האפליקציה כ-5,000 משתמשי אנדרואיד בישראל וכ-2,500 משתמשי אייפון מאז השקת הגרסה בתחילת השבוע. עם זאת, בחברה צופים זינוק במספר המשתמשים עם ההשקה הרשמית שלה השבוע.

 

דורון ניר, מנכ"ל החברה, אמר ל"כלכליסט" כי היחס בין כמות המכירות שפורסמו עד כה ביחס לכמות ההורדות עומד על 50%. כלומר אחד מכל שני משתמשים פרסם מוצר למכירה.

 

מצלמים מוצר ומעלים למכירה. הפיסייל מצלמים מוצר ומעלים למכירה. הפיסייל

 

יד שנייה, בסגנון חדש

 

HappySale היא כביכול עוד אפליקציית קניות ומכירות של מוצרי יד שנייה נוספת, אבל היא מצליחה להתבדל בזכות ממשק אינטואיטיבי, מערכת המלצות וחיבור חכם לרשתות החברתיות. כדי למכור בה מוצר, מצלמים אותו ומכניסים את שמו.

 

האפליקציה תחפש את המוצר בקטלוג הענק Retailligence, האוסף מוצרים ומחירים ממגוון רשתות כגון וולמארט, איביי ובסט ביי, ותביא באופן מיידי את המידע הרלוונטי עליו ואת טווח המחירים המומלץ לו. כך, למשל, אם תרצו למכור מחשב נייד לא תצטרכו להכניס את כל המפרט שלו אלא רק את שם הדגם. המידע יישלף עליו ישירות מהקטלוג של איביי או יאהו, יחד עם מחיר מומלץ למכירתו (לפי מחירים בארה"ב), ולאחר מכן תוכלו לשתף את המודעה בפייסבוק, טוויטר, גוגל פלוס או קבוצות פייסבוק ספציפיות שמיועדות למכירות. בקרוב תושק גם מערכת סיווג אוטומטי לקטגוריות כגון "מוצרי חשמל", "מכשירי אייפון" וכדומה.

 

"נושא המחיר הוא אחד המשמעותיים שעבדנו עליו", אמר ראם שרמן, מנהל מוצר וממייסדי החברה. "משתמשים אינם מצליחים למכור את המוצר שלהם באתרים ואפליקציות בגלל שהם מתמחרים אותו במחיר גבוה מדי, וזאת מבלי להבין שמחירו של המוצר ירד וכן העובדה שהוא משומש מחייבת אותו למכור בפחות כסף".

 

השימוש באפליקציה הוא חינמי והחברה אינה כיום תשלום על מכירה או קנייה של מוצר דרכה, אך בעתיד מתכוונים ב-HappySale לגבות תשלום על עסקאות בקטגוריות מיוחדות כמו עסקאות נדל"ן או קידום פוסטים כלפי מעלה בדף ההמלצות. HappySale מתחרה כיום בזירת אפליקציות הלוח בהן שכונה הישראלית ואפליקציית Sold האמריקאית שנמכרה לדרופבוקס בנובמבר האחרון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x