שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אפל מודה: מתאמי כבל האייפון מהווים סיכון בטיחותי

"גילינו שבמקרים נדירים, מתאם USB אירופי 5W עלול לסבול מהתחממות יתר", נכתב בהודעה שפרסמה החברה. מדובר ברכיבים שנמכרו עם מכשירי אייפון 3GS, 4 ו-4S. המתאמים, שקיימים גם בישראל, יוחלפו בחינם

עומר כביר 15:4913.06.14

אפל הודיעה כי איתרה תקלה במתאמי כבל הסנכרון של האייפון - שעלולה להוות סיכון בטיחותי ומחייבת את החלפת הרכיב. כך מסרה היום בהודעה שפרסמה באתרה. התקלה נוגעת למתאמים שנמכרו במספר מדינות, ובהן גם ישראל.

 

"אפל גילתה שבמקרים נדירים, מתאם USB אירופי 5W עלול לסבול מהתחממות יתר ולהוות סיכון בטיחותי", נכתב בהודעה שפרסמה אפל. “המתאם סופק עם מכשירי אייפון 3GS, אייפון 4 ואייפון 4S שנשלחו בין אוקטובר 2009 לספטמבר 2012. הוא גם נמכר כמוצר נפרד".

 

האייפון 4S של אפל האייפון 4S של אפל צילום: אוראל כהן

 

לאור התקלה אפל תחליף ללא תשלום את כל המתאמים התקולים במתאמים חדשים. כדי לזהות מתאם תקול יש לנתקו מהחשמל ולבחון את החלק שבו נמצאים פיני השקע. במתאמים תקולים, מספר הדגם יהיה A1300 והאותיות CE שמופיעות בגדול בין שני הפינים יהיו בצבע אפור. אם מספר הדגם הוא A1400 והאותיות CE הן בצבע הרקע כשרק קווי המתאר שלהן אפורים, המתאם תקין ואין צורך להחליפו. "אם יש לכם מתאם תקול, הפסיקו להשתמש בו והחליפו אותו בחדש", מבקשת אפל. "אפשר לטעון את האייפון באמצעות חיבור כבל ה-USB למחשב עד לקבל מתאם חלופי".

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
58% 0% 42%

 

כדי לקבל מתאם חדש יש להביא את המתאם התקול לספקים מורשים של אפל שמשתתפים בתוכנית ההחלפה (רשימת ספקי שירות בישראל ניתן למצוא כאן. החל מ-18 ביוני ספקיות הסלולר שמשווקת מכשירי אייפון ישתתפו גם הן בתוכנית. כדי לקבל מתאם חדש יש לוודא את המספר הסידורי של האייפון, ובאפל מבקשים להביא גם את המכשיר לצורך קבלת המתאם החדש. "אנחנו מעודדים את הלקוחות להחליף כל מתאם תקול בחדש מוקדם ככל האפשר", מסרה אפל.

 

מאיידיגיטל נמסר בתגובה: אנו פועלים ישירות מולה להגעת מלאי ספקי הכח מהדגם הרלוונטי לארץ בהקדם. אנו שמחים להזמין את קהל הלקוחות לאסוף את ספק הכח החדש מיד עם הגעתו לחנות״.

 

מחנות iStore נמסר: "החנות, ברחוב דיזנגוף 135 בתל אביב, תבצע את ההחלפה ללא תשלום עבור כל לקוחותיה אשר עומדים בקריטריונים כפי שנקבעו על ידי אפל. לשם ביצוע ההחלפה יש להגיע עם הוכחת רכישה (קבלה, חשבונית או תדפיס אשראי), המתאם התקול ומכשיר האייפון שברשותכם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x