הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

Anyoption בדרך להנפקה בבורסה של לונדון לפי שווי של 200 מיליון דולר

החברה בראשות שי בן אסולין ושי דתיקה, היושבת במקביל ברמת החייל ובניקוסיה, מספקת פלטפורמה למסחר

אסף גלעד 08:3904.05.14

חברת המסחר באופציות בינאריות הישראלית-קפריסאית אניאופשן (Anyoption) מנהלת מהלכים כדי לצאת להנפקה בבורסה של לונדון לפי שווי של כ־200 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט".

 

אניאופשן היא חברת מסחר באופציות בינאריות שנחבאת מתחת לרדאר התקשורתי. הצלחתה וצמיחתה בשנה האחרונה נותנות לה רוח גבית במסגרת מהלכים שמנהלת החברה כיום להנפקה בבורסה של לונדון, הנחשבת לידידותית לחברות המנהלות שירותי מסחר באופציות בעלי סיכון גבוה. בכיר בענף ההייטק אמר ל"כלכליסט" כי "ההנפקה של אניאופשן היא הפתעה שצצה משם מקום, כפי שבשנה שעברה הנפיקה חברת המסחר במט"ח ובסחורות הישראלית Plus500 בבורסה בלונדון".

 

אניאופשן נחשבת לאחת החברות הוותיקות בתחום האופציות הבינאריות בעולם ומהראשונות לחסות תחת הסדרי הרגולטורים הבריטים. ייחודה הוא באספקת פלטפורמה למסחר באופציות בינאריות, שאותה יכולים משווקים עצמאיים באינטרנט לשכפל ולהעביר לשפה המקומית בכ־140 מדינות ולשווק תחת המותג שלהם. אופציות בינאריות הן מכשיר פיננסי בעל מרכיב סיכון גבוה המאפשר ללקוחות לבצע חוזים פיננסיים שמדמים מסחר במכשירים פיננסיים אמיתיים כמו מניות, מדדים ומטבעות.

 

בורסת לונדון בורסת לונדון צילום: רויטרס

 

בשנת 2012 הפכה לחברה הקפריסאית הראשונה לקבל רשיון לפעילות מסחר באופציות בינאריות באי, ובשנה שעברה הפכה לשניה בעולם המאפשרת לסחור באופציות בינאריות של ביטקוין.

 

לפי חברת המחקר IVC והרשת החברתית Linkedin, מייסד החברה והעומד בראשה הוא שי בן אסולין, מוותיקי ענף האופציות הבינאריות בארץ. מנכ"ל החברה הוא שי דתיקה, שמעיד על עצמו כמייסד משותף ומנכ"ל אניאופשן, במקביל להיותו מייסד ומנכ"ל etrader - שתיהן יושבות במשרד משותף ברמת החייל בתל אביב. מנהל הטכנולוגיות של החברה עד לאחרונה היה גיל מלר, לשעבר בכיר בפלייטק שניהל בין השאר את פיתוח משחקי הקזינו בפלייטק ושהוחלף בחודש שעבר בידי מארק קרימרמן, גם הוא יוצא פלייטק וחברת משחקי הפוקר DuplicatePoker. החברה רשומה בקפריסין ובאמצעותה מחזיקה את חברת הפיתוח והתפעול הממוקמת ברמת החיל בתל אביב ומעסיקה בה 200 עובדים, על פי חברת המחקר IVC

  

דתיקה מכר ב־2012 ללידר שוקי הון את השליטה בחברת ILS ברוקרס, העוסקת בפעילות חוץ־בנקאית במט"ח, ריביות ונגזרים פיננסיים ב־10 מיליון שקל. לידר הקצתה לדתיקה 7% ממניות לידר שהיו אז שוות כ־12 מיליון שקל. באניאופשן סירבו להגיב לידיעה.

 

Anyoption

 

  • מוצר: פלטפורמה למסחר באופציות בינאריות
  • מיקום: תל אביב וניקוסיה, קפריסין
  • עובדים: 200
  • שנת הקמה: 2007
  • מייסדים: שי בן אסולין ושי דתיקה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x