אפליקציות

Helparound: למישהו יש אדוויל בסביבה?

אפליקציה ישראלית חדשה מאפשרת לכם לגלות למי סביבכם יש את התרופה שאתם צריכים - מה שיכול להיות שימושי במיוחד עבור חולי סוכרת ומחלות כרוניות אחרות

אסף גלעד 08:0708.02.14
כשזה מגיע לבריאות, רובנו ערבים זה לזה. ואם נתקעתם בלי כדור נגד כאב ראש, סביר להניח שלעמית לעבודה שמעולם לא הכרתם ודאי יוכל לסייע לכם להשיג אותו. על הערבות ההדדית הזו בונה האפליקציה הישראלית Helparound ששמה לה למטרה להפוך את כולנו לתחנות רפואיות ניידות על מפה בסגנון Waze.

אחת הקהילות הרפואיות שאולי יזדקקו לאפליקציה הזו יותר מכל היא זו של חולי הסוכרת, מחלה שדורשת נשיאת אינסולין ותרופות אחרות כל הזמן ושזמינותה לא תמיד גבוהה.

 


 

ישי קנובל, ממייסדי האפליקציה סיפר ל"כלכליסט" כי קהילת הסוכרתיים מאופיינת בערבות הדדית גבוהה, ואם לאחד מהם נגמרת התרופה, איתור של חולה סוכרת נוסף על בסיס מפה, שיכול לסיע הוא עניין מבורך, בדיוק כפי שאפליקציית גט טקסי יכולה לסייע במציאת המונית הקרובה ביותר. האפליקציה שהושקה בארה"ב כרשת בטחון לחולי סוכרת פעילה מאוד. קנובל אמנם אינו מנדב מספרים, אבל מעיד על כך שקצב האימוץ שלה בידי סוכרתיים מהיר ביותר.

 

Helparound הושקה לאייפון ולאנדרואיד, והיא מטפלת כעת רק בתחום הסוכרת, אבל קנובל מבטיח כי בחברה כבר בוחנים לשלב תרופות נוספות בעתיד. אל קנובל חבר עמיתו מיחידת ממר"ם שלומי אפללו, והשניים מצויים בעיצומו של סבב גיוס אנג'לים בסך 500 אלף דולר בהובלת קבוצת המשקיעים של הרמוניקס, יוצרי גיטר הירו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x