$
אינטרנט

עליית הגג של פייסבוק: הדיסקים ששומרים על התמונות שלכם

הרשת החברתית חשפה מערכת אחסון חדשה, שמורכבת מעשרת אלפים תקליטורי בלוריי וזרוע רובוטית אשר יוצרים ביחד כונן וירטואלי של אלף טרה-בייט. במערכת זו מאוחסנים תצלומים ישנים שהעלו הגולשים

נמרוד צוק 17:0730.01.14
לפייסבוק היתה בעיה: היכן לאחסן בזול את כל התמונות הישנות של המשתמשים, כאלה שהם ניגשים אליהן לעתים רחוקות, אבל עדיין דורשות לא מעט מקום בשרתים. הפתרון: מערכת שהופכת 10 אלף תקליטורי בלוריי לדיסק וירטואלי בנפח פטה-בייט (אלף טרה-בייט).

אחסון תמונות הוא אתגר משמעותי עבור הרשת החברתית: לפני שנה החזיקה פייסבוק כ-240 מיליארד קובצי תמונה, כאשר בכל יום מתווספות לשירות 350 מיליון תמונות חדשות בממוצע.

 

את הפיתוח חשף ג'יי פאריק, סגן נשיא החברה להנדסה, בכנס "מחשוב פתוח" שהסתיים אתמול בסן חוזה בקליפורניה. המערכת חוסכת לחברה 50% מהעלויות ו-80% מצריכת החשמל לעומת הפתרון הקודם, שמבוסס על דיסקים קשיחים מכניים וזכרונות פלאש.

 

בלוריי במקום SSD בלוריי במקום SSD

 

הדיסקים בהם משתמשת החברה אמורים להחזיק מעמד כ-50 שנה, כאשר ההפרדה בין הכונן למדיה אמור להגדיל את האמינות והשרידות של המערכת. לדבריו, החברה כבר מחזיקה כ-30 פטה-בייט של נתונים באחסון מהסוג הזה, ותוך כמה חודשים תשדרג את יכולות המערכת ל-5 פטה-בייט לכל ארון, ותקים מרכז נתונים נוסף שיכיל בשלב ראשון 150 פטה-בייט של מידע. 

 

בנוסף, החברה פרסמה סרטון שמציג כיצד המערכת עובדת - ארון שמכיל מגירות בהן מאוחסנים הדיסקים, וזרוע רובוטית שיודעת לשלוף את המגירה הנכונה וממנה את הדיסק הנכון כאשר אחד המשתמשים מבקש לצפות בתמונה שהועברה לאחסון במערכת. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x