$
אינטרנט

לא לבד בשוק המטבעות הווירטואליים: ומה עם הפריימקוין?

לביטקוין קדמו לא מעט ניסיונות להשקת מטבע וירטואלי, כולל כאלו שהיו מגובים באפשרות להמירם לנקודות זכות בבתי קפה או רשתות קמעונאיות

הראל עילם 08:4905.12.13
לביטקוין קדמו לא מעט ניסיונות להשקת מטבע וירטואלי, כולל כאלו שהיו מגובים באפשרות להמירם לנקודות זכות בבתי קפה או רשתות קמעונאיות. רק לאחרונה ה־FBI סגר את אתר ליברטי ריזרב, מטבע וירטואלי הצמוד לזהב הקשור בצורה הדוקה לביטקוין, ומתברר כי גם להלבנת כספים. אך בזכות שוויו הנוסק ועל אף העסקים הלא לגיטמיים שנקשרו בשמו אין זה מפתיע שלא מעט מתכנתים וארגונים מנסים להתחרות בביטקוין.

 

מטבע הביטקוין מטבע הביטקוין צילום: בלומברג

 

המתחרה המוביל ביותר הוא לייטקוין (Litecoin), שזוכה לעדנה בזכות ההצלחה המסחררת של ביטקוין. לא מעט משתמשים מחפשים כעת רווח מהיר, לאחר שמחיר הביטקוין טיפס לשחקים. הוא כמעט זהה לביטקוין בכל דרך. הוא הצליח להגיע לשווי של 38 דולר למטבע ומגלגל מדי חודש כמיליארד דולר. שני מתחרים נוספים הם פירקוין (peercoin) ופריימקוין (primecoin), כאשר שניהם מנסים לפתור את אחת הבעיות הקשות ביותר כיום בביטקוין: כרייה.

 

משתמשים יוצרים מטבעות ביטקוין נוספים על ידי הרצת אלגוריתם סבוך, בתהליך עיבוד הדורש אנרגיה רבה. התוצאה היא נזק סביבתי משמעותי עבור מטבע וירטואלי. פירקוין פותר את הבעיה על ידי יצירה של תהליך כריה "נקי" יחסית שבו מטבעות חדשים נכנסים למערכת בקצב קבוע ובהתאם להון שיש לכל משתמש כרגע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x