$
מכשירים ומדריכים

ספקיות הסלולר בארה"ב מתנגדות להפעלת כלים למניעת גניבות טלפונים

הספקיות לא מאפשרות לסמסונג להתקין תכונה להשבתה מרחוק של מכשירים, מה שיכול לחסל את שוק הטלפונים הגנובים אם תהפוך לסטנדרט. התובע המחוזי של סן פרנסיסקו: "הן רוצות להמשיך לסחוט מיליארדי דולרים מהלקוחות"

עומר כביר 11:1720.11.13
ספקיות הסלולר הגדולות בארה"ב מתנגדות להצעת סמסונג להתקין "מתג הרג" (Kill Switch) שיאפשר לנטרל מרחוק את מכשיריה - כך טוען התובע המחוזי של סן פרנסיסקו, ג'ורג' גסקון, על סמך חלופת תכתובת בין סמסונג לספקיות, לפי דיווח של סוכנות הידיעות AP.

 

לפי נתונים שפורסמו בארה"ב, שליש ממקרי השוד במדינה כוללים גניבת סמארטפון והנזק לצרכנים מאובדן או גניבת מכשירי מובייל ב-2012 מוערך ב-30 מיליון דולר.

 

הספקיות ימשיכו להתנגד, הגנבים ימשיכו לגנוב הספקיות ימשיכו להתנגד, הגנבים ימשיכו לגנוב צילום: ניצן סדן

 

לאור זאת, דורשים נציגי רשויות החוק מיצרניות המובייל לכלול במכשיריהם מתג הרג, שמאפשר להשבית אותם מרחוק במקרה של גניבה - מה שיוכל לחסל את גניבות הטלפונים, שכן הגנב לא יוכל למכור אותם.

 

לפני כמה חודשים ביקשה סמסונג לכלול מתג הרג בסמארטפונים שייעדה לשיווק בארה"ב, אולם ספקיות הסלולר AT&T, ורייזון וויירלס, ספרינט ו-T-Mobile התנגדו למהלך והורו לחברה להסירו. זאת, בין השאר, בטענה כי האקרים יוכלו לנצל תכונה זו על מנת להשבית מכשירים שלא נגנבו או אבדו.

 

המניע: תאוות בצע

 

דרישת הספקיות נחשפה בתכתובות מייל בין סמסונג למפתחת תוכנה, שהועברו למשרדו של התובע המחוזי בסן פרנסיסקו. “מהמיילים עולה שהספקיות מתנגדות לפתרונות טכנולוגיים כדי שיוכלו להמשיך לסחוט מיליארדי דולרים מלקוחות בדמות תוכניות ביטוח", אמר גסקון. “אני זועם. מדובר בפיתרון שיכול למנוע מהלקוחות שלהן להפוך לקורבנות".

 

מסמסונג נמסר בתגובה לאי-פי: “אנחנו עובדים עם מנהיגי יוזמת Secure Our Smartphones כדי לשלב את הפרספקטיבה של סוכנויות אכיפת חוק. נמשיך לעבוד איתם ועם ספקיות הסלולר כדי להגשים את המטרה המשותפת - עצירת גניבת הסמארטפונים".

 

אף שמכשירי הגלקסי של סמסונג לא נמכרים בארה"ב עם מתג הרג כתכונה מובנת, לקוחות יכולים להצטרף לשירות בתשלום שמאפשר להם לעשות בתכונה שכזו שימוש. משתמשי iOS 7 של אפל, מנגד, יכולים לעשות שימוש ללא צורך בתשלום בתכונת Find My iPhone, שמאפשרת לנעול ואף למחוק מרחוק מכשיר אבוד או גנוב, ומונעת מגנבים לבצע אקטיביציה למכשיר שפורמט מבלי להזין את סיסמת ה-iCloud של המשתמש המקורי, ובכך למעשה מונעת מהם לעשות שימוש כלשהו במכשיר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x