$
מכשירים ומדריכים

ארה"ב: הרשויות יבררו מה עושות אפל וסמסונג למניעת גניבות סמארטפונים

תובעים מחוזיים הכריזו מלחמה על מכת גניבות הטלפונים במדינה, שהגיעה להיקף עצום של כ-40% מכל מעשי השוד. תוקם ועדה של מומחי אבטחה ואכיפת החוק, אשר תבחן את מהלכי היצרניות לצמצום התופעה

הראל עילם 15:3921.07.13
האם יצרניות הסלולר עושות די על מנת להתמודד עם גניבות הטלפונים? התובעים המחוזיים של ניו יורק וסן פרנסיסקו בארה"ב הודיעו באופן רשמי במהלך סוף השבוע כי הם יבדקו את הנושא בצורה מקיפה.
בארצות הברית נגנבים מדי שנה כ-60 מיליון סמארטפונים - לפי נתוני המשטרה ורשות התקשורת הפדרלית, מדובר על בין 30 ל-40% מכל מעשי השוד במדינה. התובע המחוזי של ניו יורק, אריק שניידרמן, כבר פנה לפני כחודשיים ליצרניות הסלולר ושאל אותן מה הן עושות על מנת להתמודד עם מה שמתואר כאחד מהבעיות הקשות ביותר במדינה - מחצית מכל הפשעים בעיר ניו יורק הן גניבות טלפונים. 

 

איך עובדים הכייסים? צוות חדש יחקור איך עובדים הכייסים? צוות חדש יחקור צילום: ניצן סדן

 

שניידרמן רמז אז כי יתכן והחברות אף מרוויחות מכך. לאחרונה גם התפרסמו מקרים שבהם ארגוני פשיעה וטרור מסביב לעולם, ביניהם חיזבאללה, יצרו ערוצי הכנסות מאיסוף, שינוע, העברת ומכירות טלפונים גנובים.

 

ג'ורג גאקסון, התובע מחוז סן פרנסיסקו, אמר: "בעוד שאנו מעריכים את הנסיונות של סמסונג ואפל לשפר את רמת האבטחה במכשיריהן, זה לא יהיה אחראי מצידנו לא לבדוק אותם בעצמנו".

  

האקרים וכייסים לשעבר נגד מכת הגניבות

 

שני התובעים יקימו ועדה מיוחדת של מומחי אבטחה ופשיעה, שיבדקו את רמת ההגנה והבטיחות במכשירי אייפון 5 וגלקסי S4 - כאשר על הגלקסי תותקן אפליקציית Lojack, המאפשרת יכולת מעקב וניטור מרחוק למכשירי אנדרואיד הדומה ליכולות הקיימות ב-iOS. המומחים, חלק מהם האקרים ופושעים לשעבר, ישתמשו בטכניקות של גנבי רחוב וכייסים למיניהם.

 

בתגובה, אפל הודיעה כי היא מובילה את המאבק בגניבת טלפונים מאז 2009 - זאת למרות שגניבות אייפונים ניצבות בראש הטבלאות של המשטרה בניו יורק וסן פרנסיסקו; על אף המאמצים של אפל, המכשירים שלה נגנבים ללא הרף. דובר סמסונג מסר כי החברה "מצפה להזדמנות לעבוד עם הצוות הטכני" של גאסקון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x