$
אינטרנט

דרופבוקס, מאחוריך: Mega של קים דוטקום פולש למגרש של הגדולים

שירות אחסון הקבצים, שהוקם במטרה לאפשר לגולשים לשתף סרטים ואלבומים הרחק מעין הרשויות, מתכנן להשיק גם כלי סנכרון אוטומטי, אפליקציית מובייל - וצ'ט טקסט, וידאו ואודיו מוצפן

עומר כביר 16:0710.11.13
מגה (Mega), שירות אחסון הקבצים המוצפן של קים דוטקום, סיים בסוף השבוע את הרצת הביטא שלו והושק רשמית אחרי שהספיק לצבור חמישה מיליון משתמשים.

שירות מגה נפתח לציבור בינואר שעבר ולטענתו הצליח להגיע למיליון משתמשים בתוך ימים ספורים. בסוף השבוע סיים השירות את הרצת הבטא אחרי שלדברי המנכ"ל, ויקראם קומאר, הועלו אליו 435 מיליון קבצים.

 

כעת מתכונן השירות להתמודד באותו מגרש מול שירותי אחסון וסנכרון מתחרים. “הפוקוס המיידי הוא לתת למגה יכולות דומות לאלו של דרופבוקס", אמר קומאר לאתר חדשות שיתוף הקבצים TorrentFreak.

 

יותר מאחסון ושיתוף קבצים. Mega יותר מאחסון ושיתוף קבצים. Mega

 

המטרה הבאה: שירותי הצ'טים

 

בהמשך החודש צפוי מגה להשיק כלי לסנכרון אוטומטי של קבצים בין המחשב לשירות וכן אפליקציית iOS. במקביל מסיים השירות לפתח כמה כלי תקשורת טקסט, ווידאו ואודיו מוצפנים שיושקו בחודשים הקרובים. “המיקוד השני הוא תקשורת מוצפנת, שתיבנה על הפלטפורמה של אחסון בענן. יהיה צ'ט, וידאו וקול - כולם בדפדפן בלי צורך להוריד אפליקציה נפרדת או להתקין תוספים. זה צריך פשוט לעבוד", אמר קומאר.

 

ומה אם החששות כי בעלי זכויות יוצרים יתנכלו לשירות ויפעלו באגרסיביות לסגירתו, כפי שעשו עם שירות מגהאפלוד המנוח? אלו, טוען קומאר, התבדו ברובם: “435 מיליון קבצים הועלו למגה בתשעת החודשים הראשונים, ורק לגבי 0.05% מהן התקבלו התראות כי הם מפירים זכויות יוצרים. מספר נמוך מאוד בהשוואה לשירותים אחרים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x