$
חדשות טכנולוגיה

סמסונג שברה שיא הכנסות רבעוני: 55 מיליארד דולר

מעצמת האלקטרוניקה הקוריאנית שוברת שיאי רווחיות רבעון אחר רבעון: הרווח התפעולי שלה צמח ב-26% לעומת הרבעון המקביל אשתקד; היא מכרה 90 מיליון סמארטפונים - רובם מדגמים זולים ופשוטים

נמרוד צוק 11:4527.10.13
הכנסות סמסונג ברבעון האחרון הגיעו ל-55 מיליארד דולר; הרווח התפעולי שלה הסתכם ב-9.6 מיליארד דולר, זינוק של 26% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, כך הצהירה החברה בסוף השבוע בדיווח מקדים לפרסום הדו"ח הרבעוני שלה. זהו כבר הרבעון השישי מבין שבעת הרבעונים האחרונים בו החברה שוברת את שיא הרווחיות הקודם.

עיקר הגידול ברווחים הגיע מחטיבת השבבים של סמסונג, שהרוויחה ברבעון, החזק ביותר שלה בשלוש השנים האחרונות כ-1.94 מיליארד דולר - כפול מהרבעון המקביל ב-2012.

 

הגידול נבע מהביקוש הגובר לשבבי זכרון בשל העליה בדרישה להתקנים ניידים, שרתים וקונוסולות משחקים, לצד שריפה במפעל של המתחרה SK Hynix שגרמה לעליה במחירי השבבים.

 

מכשיר הנוט 3 של סמסונג מכשיר הנוט 3 של סמסונג

 

בראש הטבלה: המכשירים המוזלים

 

רווחי חטיבת הסמארטפונים צפויים להסתכם ב-6.3 מיליארד דולר, כאשר החברה מצפה לסיים את הרבעון עם צמיחה של 1% עד 5% במספר המכשירים שנמכרו. עיקר הצמיחה ברווחים נבעה ממכירות הסמארטפונים הזולים יותר, שאיזנו את הירידה בביקוש למכשירים מתקדמים ויקרים כמו הגלקסי S4 או ה-Note 3. בסך הכל, החברה מכרה 90 מיליון סמארטפונים ברבעון האחרון, אולם ההכנסות שלה בקטגוריה עלו רק ב-2% בגלל מחירם הנמוך של המכשירים הפשוטים.

 

החברה הזהירה מפני האטה בגידול ברווחיות החטיבה ברבעון הבא, בשל תחרות חזקה מצד אפל וחברות נוספות בעונת החגים, לצד עליה בהוצאות הפרסום והשיווק בשל מבצעי סוף השנה.

 

מניית החברה, שטיפסה בשלושת החודשים האחרונים ב-10% והביאה את החברה לשווי של 222 מיליארד דולר, נותרה ללא שינוי לאחר פרסום הנתונים. למרות הגידול המרשים ברווחים, חלק מהאנליסטים סבורים כי החברה מתקרבת לנתח השוק המקסימלי שהיא יכולה להשיג וצופים לה קושי להמשיך לגדול, אם לא תצליח להציג מוצרים חדשניים ואטרקטיביים יותר, כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x