$
חדשות טכנולוגיה

אפל תשחרר את חבילת התוכנות המשרדיות שלה בעברית

לקוחות שירכשו מחשב מק חדש יוכלו לקבל את הגרסה החדשה ביותר של iWork ללא עלות נוספת. חבילת התוכנות תהיה גם זמינה לראשונה במספר שפות חדשות - ביניהן עברית וערבית, עם תמיכה מלאה בכתיבה מימין לשמאל

עומר כביר 11:0223.10.13
בשורה משמחת למעריצי אפל בישראל: חבילת התוכנות המשרדיות של החברה, iWork, תומכת מעכשיו גם בעברית ובערבית. החבילה כוללת מעבד תמלילים בשם Pages, תוכנת גיליון נתונים בשם Numbers ותוכנה ליצירת מצגות בשם Keynote. עד עכשיו, אף אחד מתוכנות אלו לא תמכה רשמית בעברית, בערבית או בכתיבה מימין לשמאל.

 

אמש (ג') ערכה אפל אירוע השקה נרחב בסאן פרנסיסקו שהוקדש בעיקר לדגמי אייפד ומקים חדשים, אבל הציגה במהלכו גם גרסאות חדשות לתוכנות שלה ולמערכת ההפעלה Mac OS X. כל התוכנות זכו לעיצוב מחדש ולמגוון תכונות חדשות, ולכולן נוספה התכונה שלקוחות אפל בישראל חיכו לה זמן רב: תמיכה בעברית ובערבית.

 

מתוך חבילת התוכנות המשרדיות של אפל מתוך חבילת התוכנות המשרדיות של אפל

 

עד עתה, האופציות של משתמשי מחשבי מק בישראל בכל הנוגע לתוכנות משרדיות שתומכות בעברית או בערבית היו מוגבלות ביותר. בגרסת המק של חבילת התוכנות אופיס מבית מיקרוסופט אין תמיכה מסודרת בכתיבה מימין לשמאל. תוכנות בקוד פתוח דוגמת LibreOffice או NeoOffice, או מלל הישראלית והיקרה אמנם עושות את העבודה, אבל רמתן אינה משתווה, לדעתי לפחות, לזו של אופיס או של iWork מבחינת היכולות וממשק המשתמש.

 

וטוב מכך, אפל הודיעה אמש כי משתמשים שירכשו מחשב מק חדש יקבלו את חבילת התוכנות iWork ו-iLife ללא עלות נוספת. מי שמחזיק כבר ברשותו מחשב מק יוכל לדרוש את כל אחת התוכנות בנפרד במחיר 80 שקלים לתוכנה. הנפגעת העיקרית צפויה להיות אפליקציית מלל הישראלית, שנכון לעכשיו נמכרת במחיר של 39 דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x