$
אינטרנט

טוויטר תתחרה בשירותי צ'ט כווטסאפ

לפי דיווח שטרם אושר, הרשת החברתית מתכננת לאפשר משלוח הודעות ישירות בין משתמשיה - גם כאלה שלא ברשימת הנעקבים. זאת, לאחר שלא השקיעה בפיתוח כלי הודעות בשנתיים האחרונות

נמרוד צוק 17:2721.10.13
האם טוויטר מתכננת להפוך למתחרה משמעותית בזירת ההודעות המיידיות הפרטיות - ולנסות להתמודד מול השירותים של גוגל, פייסבוק ואפליקציות ייעודיות כגון ווטסאפ, ליין ו-KakaoTalk?

לפני שבוע החלה החברה להפיץ אצל חלק מהמשתמשים תכונה חדשה, שמאפשרת לקבל הודעות פרטיות מכל משתמש בשירות ולא רק מצייצנים מרשימת הנעקבים כפי שהיה עד כה.

 

ג'ק דורסי. ביקש לצמצם את האינטראקציות באתר שאינן פומביות ג'ק דורסי. ביקש לצמצם את האינטראקציות באתר שאינן פומביות צילום: בלומברג

 

בנוסף, על פי פרסום בבלוג AllThingsD שהסתמך על מקורות אנונימיים בחברה, מתכננים בטוויטר מהלך גדול בהרבה שיכלול דחיפה של ההודעות הפרטיות לחזית ממשק המשתמש ושחרור אפליקציה חדשה, נפרדת מהאפליקציה העיקרית, שתשמש רק להודעות - כפי שעושה היום בהצלחה רבה פייסבוק. טוויטר אף ציינה מפורשות את KakaoTalk כאיום עסקי במסמכי ההנפקה שהגישה לאחרונה.

 

ההודעות הפרטיות חוזרות לקדמת הבמה

 

בעבר תפסו ההודעות הפרטיות מיקום מרכזי יותר בממשק המשתמש של הרשת החברתית, אבל בסוף 2011 עבר האתר שינוי עיצוב גורף בהנחיית המייסד ג'ק דורסי, ששאף לקדם את החזון לפיו כל התקשורת שנעשית דרך טוויטר צריכה להיות פומבית ככל האפשר. דורסי ויתר אמנם על תוכניתו המקורית לבטל את ההודעות הפרטיות לחלוטין, אבל העביר את הגישה אליהן מהתפריט הראשי לתפריט משני באתר והחברה נמנעה מלהשקיע בפיתוחן.

 

לאחרונה, במסגרת המאמצים לסגור פערים עם המתחרות, הכניסה טוויטר יכולת סנכרון בין תוכנות הלקוח השונות, שתסמן הודעה פרטית שנקראה כהודעה ישנה בכל הפלטפורמות מהן אפשר להתחבר לשירות, בדקה אפשרות להשתמש בהודעות הפרטיות להפצת עדכוני חדשות מתפרצות, ואנשיה אף נפגשו בחשאי עם אנשי אפליקציית ההודעות MessageMe. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x