$
אינטרנט

אמזון מתחרה בפייפל: נכנסת לתחום התשלומים

קמעונאית הרשת הגדולה בעולם יוצאת במלחמה מול חברת סליקת התשלומים הגדולה ביותר. גולשים יוכלו לבחור לשלם באתרים שונים בעזרת חשבון האמזון שלהם

נמרוד צוק 15:1209.10.13
אמזון פותחת חזית ישירה מול פייפאל, עם שירות תשלומים חדש בשם Login and Pay with Amazon. השירות הושק רשמית אתמול (ג'), במהלך ועידת Money 2020 בלאס וגאס.

 

קמעונאית הענק פיתחה כלי API, המאפשרים למפתחי אתרים להתמשק למערכת התשלומים והחשבונות של אמזון. בפועל, השירות החדש יאפשר לשותפים עסקיים של אמזון להציב באתר שלהם כפתור, בעזרתו גולשים יוכלו להזדהות כמשתמשים רשומים של אמזון ולבצע תשלומים בצורה פשוטה ונוחה, ישירות דרך חשבון האמזון שלהם.

 

אלטרנטיבית, בנוסף לתשלום ישירות על חשבון האמזון, מערכת התשלומים תציע לגולשים גם לשלם באמצעות פייפל או כרטיס אשראי. לקוחות שכבר רשומים לאמזון יוכלו להשלים את העסקה באמצעות הקלדת שם המשתמש והססמה שלהם בלבד.

 

ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון. מקדם אסטרטגיה ארוכת טווח שתבטיח את מעמדה של אמזון כעמוד תווך של האינטרנט ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון. מקדם אסטרטגיה ארוכת טווח שתבטיח את מעמדה של אמזון כעמוד תווך של האינטרנט צילום: בלומברג

 

אמזון כבר מספקת מזה זמן מה שירות תשלומים בשם Amazon Payments שיושם במספר מצומצם של אתרים, למשל בקיקסטארטר. בנוסף היא השיקה לאחרונה את שירות Login With Amazon, המאפשר לאתרים להציע למשתמשיהם להזדהות באמצעות חשבון אמזון שלהם. השירות החדש מחבר בין השניים ומאפשר לאתרים להציע לגולשים פתרון כולל, במקום להזדהות באמצעות חשבון אחד ואחר כך לשלם באמצעות חשבון אחר.

 

"לאמזון יש יותר מ-215 מליון משתמשים, והשירות החדש יאפשר לחברות להפוך את הלקוחות שלנו ללקוחות שלהם, בכך שיציע להם אפשרות בטוחה לגשת לחשבון שלהם באמזון בלחיצה אחת", אמר טום טיילור, סגן נשיא בחטיבת התשלומים של אמזון, בהודעה לעיתונות שפרסמה החברה. השירות הופך את אמזון למתחרה ישירה לפייפל וגוגל - כאשר האחרונה, בין השאר, התקשתה לקדם את חנות האפליקציות שלה, הדורשת שימוש בחשבון גוגל שאינו פופולרי. השירות החדש יחזק את הכוח של שלקוחות מייחסת לחשבון אמזון, דבר המשתלב גם באסטרטגיה של אמזון לקידום הטאבלטים החדשים שלה.

אחת המשתמשות הראשונות בשירות היא חברת Gogo Inflight Internet, המספקת שרותי אינטרנט מהיר וצפיה בסרטים דרך הרשת בטיסות. לטענת החברה, מספר גדול מהלקוחות מעוניינים באופציות תשלום נוספות מלבד אלו הנפוצות ברשת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x