$
מכשירים ומדריכים

נוקיה מרחיקה יצרניות סלולר אחרות מווינדוס פון 8

חדשות רעות למיקרוסופט: דו"ח חדש חושף זינוק בתפוצת מכשירי החברה הפינית על חשבון אחרות שמפתחות מכשירים למערכת ההפעלה. יתכן שעד סוף 2013 תיווצר תלות מסוכנת של מיקרוסופט בנוקיה

ניצן סדן 11:0620.08.13
חברת הפרסום AdDuplex פרסמה דו"ח נתוני תפוצת מכשירי ווינדוס פון 8 שמתייחס לחודש שעבר. לפיו, נוקיה העצימה את שליטתה בפלח השוק של מערכת ההפעלה ומחזיקה כעת ב-87% ממנו.

 

הנתונים מהווים צמיחה קלה של כשני אחוזים על פני יולי – אך גם מציגים מגמה בעייתית עבור נוקיה ומיקרוסופט כאחד: ווינדוס פון 8 הופכת להיות מערכת הפעלה של יצרנית בודדת.

 

מכשיר הלומיה 520, הפופולרי ביותר בשוק ווינדוס פון 8 מכשיר הלומיה 520, הפופולרי ביותר בשוק ווינדוס פון 8 צילום: ניצן סדן

 

היצרנית הפינית מוכרת עשרה דגמים שונים של מכשירים המבוססים על ווינדוס פון 8, לעומת HTC שמוכרת שלושה (ומחזיקה ב-10% מהשוק), סמסונג שמוכרת שניים וחואווי הסינית שהציגה מכשיר בודד (שתיהן מחזיקות בנתחים זעומים מהשוק). על אף מאמצי מיקרוסופט, עדיין לא חלה תנופה במספר האפליקציות הפופולריות בחנות של מערכת ההפעלה ולא תוכלו למצוא בה למשל, את ווייז, אינסטגרם או יישומי גוגל רשמיים כך שגם בזירה זו המבחר מצומצם ביחס למתחרות.

 

לפי הנתונים, חלה צמיחה בתפוצתה של ווינדוס פון 8 באופן כללי, אך אלו חדשות רעות מאוד לנוקיה ולמיקרוסופט כאחד: ענקית התוכנה הופכת לאט לאט לתלויה ביצרנית הפינית, אשר מצויה בקשיים כלכליים ועשויה לדחות או לבטל השקת מכשירים – ואילו נוקיה עצמה עשויה לאבד לקוחות פוטנציאליים בטווח הארוך, כאלה שיירתעו מלעבור למערכת הפעלה שרצה על מכשירים מבית יצרנית בודדת.

 

מכשיר ה-8X של HTC, אחד מדגמי ווינדוס פון 8 שהשיקה מכשיר ה-8X של HTC, אחד מדגמי ווינדוס פון 8 שהשיקה צילום: ניצן סדן

 

חואווי בדרך לאפריקה, HTC - בדרך החוצה

 

לעומת ווינדוס פון 8, נהנית אנדרואיד מפופולריות גבוהה מאי פעם, בין היתר – בזכות ריבוי המכשירים ואפשרויות הבחירה לצרכן; זה האחרון יודע שאם לא יסתדר עם מכשיר אנדרואיד שרכש, תמיד יוכל למכור אותו ולהחליפו באנדרואיד אחר. iOS של אפל – עוד מערכת הפעלה של יצרנית בודדת – לא נפגעת מהיותה כזו בשל ריבוי האפליקציות והמיתוג החזק של האייפון.

 

לפי נתוני AdDuplex, סוכנות הפרסום הגדולה ביותר בווינדוס פון 8, לא מן הנמנע שעד סוף 2013 יצטמצם נתח השוק של HTC בצורה שלא תצדיק פיתוח מכשירי ווינדוס פון חדשים מצידה. חואווי, לעומתה, מתכננת להתמקד בשווקים מתפתחים כאפריקה ועדיין לא ידוע איזו הצלחה תנחל בהם עם הדגמים שפיתחה בהתבסס על מערכת ההפעלה של מיקרוסופט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x