$
אינטרנט

טוויטר נכנעת: תוסיף כפתור לדיווחים על איומים באלימות

טוויטר מכבה את השריפה שפרצה בקרב משתמשיה בבריטניה: פעילות חברתיות וחברות פרלמנט קיבלו איומים באונס וברצח והנהלת הרשת החברתית הסירה אחריות מידיה. בעקבות הלחץ הציבורי, יוסף לשירות כפתור לדיווח על ציוצים פוגעניים

נמרוד צוק 12:4904.08.13

פרשת ההטרדות של פעילות פמינסטיות בטוויטר בבריטניה ממשיכה להתגלגל: אתמול פרסם מנכ"ל הסניף הבריטי של החברה, טוני וואנג, התנצלות פומבית בפני הנשים שנפגעו מהתקפות מילוליות ואיומי אונס ורצח.

הוא כתב בחשבון הטוויטר הפרטי שלו כי הוא מתנצל אישית על הפגיעה בהן, וכי "ההתקפות שהנשים הללו נאלצו לסבול הן לא דבר שניתן לקבל, לא בעולם האמיתי ולא בטוויטר".

 

בנוסף, הצהיר וואנג כי החברה תוסיף כפתור לדיווח על צייצנים מטרידים ומאיימים גם לממשק הווב ולכל אפליקציות המובייל של החברה, בדומה לאפליקציית האייפון בה כבר קיים כפתור כזה. בנוסף, תתגבר ההנהלה את כוח האדם שלה שעוסק בטיפול בהטרדות. טוויטר עמדה במרכזה של ביקורת ציבורית ניכרת לאחר שנמנעה מהשמעת תגובה משמעותית ומנקיטת צעדים חריפים, והסתפקה בהודעה כי תשעה חשבונות של משתמשים מטרידים במידה והקורבנות ידווחו עליהם.

 

הנהלת הרשת החברתית נכנעה לגולשים. טוויטר הנהלת הרשת החברתית נכנעה לגולשים. טוויטר

 

הקרב על השטר הפך למלחמה בין המינים

 

הפרשה כבשה את כותרות העיתונים בבריטניה וזכתה גם להד ניכר בעיתונות הטכנולוגיה העולמית בחודש האחרון, לאחר שהאקטיביסטית קרוליין קריאדו-פרז הפכה מטרה להתקפה אינטסניבית של גידופים שובינסטיים ואיומים באונס בטוויטר בעקבות קמפיין מוצלח שהובילה להצבת דמותה של הסופרת ג'יין אוסטין על שטר חדש, שטירפד את נסיונות הבנק של אנגליה לקשט אותו בדמותו של ווינסטון צ'רצ'יל.

 

ההטרדות ברשת הגיעו עד לפרלמנט הבריטי ההטרדות ברשת הגיעו עד לפרלמנט הבריטי צילום: בלומברג

 

שורה של נשות ציבור בריטיות, בהן חברת הפרלמנט סטלה קריסי ועיתונאיות בולטות, התגייסו לצידה של קריאדו-פרז וזכו גם הן להתקפות דומות מצד מספר מטרידים שרק הלך וגדל. שני חשודים בהטרדות נעצרו, וכמה מהמעורבות קיבלו הודעות שטנה שהגיעו עד כדי איומים בהנחת פצצות בבתיהן.

 

בתגובה שפרסמה להתנצלות, קריאדו-פרז הודתה לוואנג על הצעדים שנקט אבל אמרה כי נדרש מהפך מקיף יותר באופן בו טוויטר מטפלת בדיווחים על הטרדות. "התהליך הנוכחי הוא ארוך, מסובך ולעתים אף בלתי אפשרי לשימוש כאשר נמצאים תחת מתקפה מתמשכת כמו זו שאני ספגתי. בשיטה הנוכחית כל האחריות מוטלת על הקורבן, שנמצא לרוב תחת לחץ רב, והוא נדרש בנוסף לדווח על ההטרדות במקום שטוויטר תהיה אחראית לאתר את התוקף ולעצור אותו", כתבה פרז.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x