$
מכשירים ומדריכים

גוגל תעזור לכם לאתר את הטלפון הגנוב שלכם

באיחור משמעותי אחרי אפל, מיקרוסופט וסוני, גוגל עומדת להשיק את Android Manager - אפליקציה שתעזור לכם למצוא את הטלפון מרחוק ולחסום אותו במידה שהוא נגנב

הראל עילם 12:4503.08.13

גוגל הכריזה במהלך סוף השבוע כי עד סוף החודש הנוכחי, היא תשיק את Android Manager - אפליקציה חדשה לאנדרואיד, המאפשרת למשתמשים לאתר את הטלפון שלהם מרחוק ואף לחסום אותו - כצעד למניעת גניבות.

 

האפליקציה הרשמית תשווה את השטח בין גוגל ובין אפל, שהציגה יכולת דומה לאייפון כבר לפני שנים רבות. יש כיום קשת רחבה של אפליקציות לא-רשמיות לאנדרואיד, רובן בתשלום, המאפשרות פונקציונליות דומה.

 

מעט מאוד ידוע כעת על האפליקציה, אבל גוגל כן מסרה כי לכל משתמש יהיה מסך ניהול של המכשיר אשר יחובר לחשבון הגוגל שלהם, ויאפשר ניהול המכשיר מרחוק דרך חנות גוגל פליי. האפליקציה גם תותקן אוטומטית על כל המכשירים.

 

בין האפשרויות הזמינות בממשק הניהול יהיה שליחת בקשה מהמחשב למכשיר שיצלצל בעוצמה מקסימלית, על מנת שיהיה אפשר לאתר אותו, גם אם הוא נמצא על מצב רטט או שקט. כמו כן, במקרה והמכשיר אינו נמצא באזורכם, אפשר לקבל מפה המתעדכנת בזמן אמת ומציגה את המיקום האחרון של המכשיר. במידה והוא אכן נגנב, ניתן לנעול אותו מרחוק, וכן למחוק את כל המידע הפרטי אשר עליו.

 

גניבת טלפונים היא תופעה נרחבת בניו יורק גניבת טלפונים היא תופעה נרחבת בניו יורק צילום: בלומברג

 

טלפונים גנובים - בעיה בינלאומית

 

ההכרזה מגיעה זמן קצר לאחר שהתובעים הכלליים של מדינת ניו יורק ומחוז סאן פרנסיסקו הודיעו כי הם מזמנים בכירים מגוגל ואפל לשורה של דיונים ובדיקות טכנולוגיות, במטרה לברר האם החברות עושות די על מנת להלחם בתופעת הטלפונים הגנובים - תופעה שצברה תאוצה ובמספר ערים מהווה את הפשע הנפוץ ביותר. בניו יורק, מדובר ברבע מכל מעשי הפשע בעיר. בארצות הברית נגנבו בשנה שעברה למעלה מ-1.6 מיליון טלפונים חכמים.

 

לא מעט דיווחים מראים כי סחר בטלפונים גנובים הפך גם לערוץ הכנסות קבוע לארגוני טרור ופשע מאורגן, ביניהם גם החיזבאללה וארגונים צ'צניים. רשות התחבורה הציבורית של מוסקבה הודיעה לאחרונה שהיא מתקינה מתקנים היכולים לאתר טלפונים גנובים ולדווח עליהם למשטרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x