$
חדשות טכנולוגיה

נוקיה עולה על הגל הנכון; המכירות צומחות, ההפסדים מצטמצמים

הדו"ח הרבעוני של החברה הציג זינוק משמעותי במכירות סמארטפוני Lumia והפסדים נמוכים משמעותית משחזו אנליסטים. לפי הערכות, חטיבת המכשירים של החברה צפויה להציג רווחיות כבר ברבעון הבא

עומר כביר 14:4918.07.13

נוקיה מתחילה לצאת מהבור? ברבעון האחרון רשמו מכירות סמארטפוני ענקית הסלולר הפינית שיא מכירות חדש של 7.4 מיליון יחידו וההפסד של החברה היה נמוך משמעותית מזה שברבעון המקביל בשנה שעברה ואף היה נמוך מציפיות האנליסטים - כך לפי הדו"ח הרבעוני של החברה שפורסם היום (ה') בצהריים.

ברבעון השני של השנה רשמה נוקיה הפסד תפעולי של 115 מיליון יורו, ירידה מרשימה לעומת הפסד תפעולי של 824 מיליון ברבעון המקביל בשנה שעברה. וזאת, למרות שמכירות החברה רשמו ירידה שנתית של 24% מ-7.5 מיליארד יורו (כמעט 10 מיליארד דולר) ברבעון השני של 2012 ל-5.7 מיליארד יורו (7.5 מיליארד דולר) ברבעון שעבר.

 

סמארטפוני Lumia של נוקיה. המכירות בצמיחה סמארטפוני Lumia של נוקיה. המכירות בצמיחה

 

מכירות מרשימות, אך לא איום על אפל וסמסונג

 

הירידה בהפסד התפעולי התאפשרה כנראה הודות לעלייה במכירות סמארטפוני לומיה של החברה. ברבעון האחרון מכרה נוקיה 7.4 מיליון מכשירי לומיה. זאת, לעומת 4 מיליון בלבד ברבעון המקביל בשנה שעבר ו-5.6 מיליון ברבעון הראשון של השנה - שיא כל הזמנים. בנוסף מכרה נוקיה 4.3 מיליון סמארטפונים מסדרת Asha, נתון שמביא את נפח מכירות הסמארטפונים שלה ברבעון הנוכחי ל-11.7 מיליון.

 

מדובר במספר שלא מדגדג עדיין את מכירות הסמארטפונים של אפל וסמסונג (האחרונה מכרה 10 מיליון יחידות של דגם אחד - הגלקסי S4 - בחודש בלבד), אבל העלייה הקבועה והמרשימה במכירות מכשירים אלו מצביעה על מגמה חיובית במיוחד שאם תימשך מבשרת טובות לעתיד החברה. שלא במפתיע, מכירות הטלפונים הפשוטים המשיכו לצנוח: מ-73.5 מיליון יחידות ברבעון המקביל בשנה שעבר ו-55.8 מיליון יחידות ברבעון הראשון של 2013 ל-53.7 מיליון יחידות בלבד ברבעון שעבר.

 

כתוצאה מהעלייה במכירות הסמארטפונים, חטיבת המכשירים והשירותים של החברה רשמה ברבעון האחרון הפסד קטן יחסית ונמוך מהתחזיות של 33 מיליון יורו, ואם הגידול במכירות מכשירי הלומיה יימשך בשלושת החודשים הקרובים לא מן הנמנע שבדו"ח הרבעוני הבא כבר תעבור חטיבה זו לרווח.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x