$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: סמסונג היא שתבנה עבור אפל את מעבד האייפון העתידי

על אף היריבות המרה בין שתי הענקיות, היצרנית הקוריאנית היא זו שתרכיב שבבים עבור דגם מתקדם של האייפון שיושק ב-2015. זאת, לאחר שהקדימה את חברת TSMC בפיתוח מעבד 14 ננומטר

עומר כביר 14:3815.07.13
ענקית האלקטרוניקה סמסונג תייצר את המעבדים בעבור דגמי האייפון שאפל תתחיל לשווק ב-2015 - כך מדווח העיתון הקוריאני הוותיק, קוריאה אקונומיק דיילי.
לאפל ולסמסונג יש היסטוריה פתלתה של יחסי אהבה-שנאה. כשיצאו דגמי האייפון הראשונים, ב-2007, הם כללו שבבים מתוצרת סמסונג. ואולם, בשנים האחרונות היחסים בין החברות הפכו מקרבה עסקית ליריבות מרה, על רק שורה של קרבות פטנטים שמנהלות שתי הענקיות אחת נגד השנייה. שיאה של יריבות זו היה בקיץ שעבר, במשפט בו נפסק כי סמסונג העתיקה רכיבים בולטים מהאייפון במכשירי הגלקסי S2 וחויבה בפיצוי של יותר ממיליארד דולר (מאוחר יותר צמצמה השופטת את הסכום).

 

מכשיר האייפון 5. גם בייצור יורשיו תהיה סמסונג מעורבת מכשיר האייפון 5. גם בייצור יורשיו תהיה סמסונג מעורבת

 

על רקע יריבות זו החלה אפל במאמצים לאיתור ספקית מעבדים אחרת, ובאוגוסט שעבר דווח שביקשה להשקיע מיליארד דולר ביצרנית המעבדים הטיוואנית TSMC, במטרה לזכות בבלעדיות על אספקת מעבדי המובייל של החברה. ואולם, המהלך לא יצא לפועל. במקביל, דווח בספטמבר שאפל קיצצה בהזמנות של זיכרונות הפלאש שסמסונג מספקת לה.

 

לפי הדיווח האחרון, אפל בחרה לחדש עם הקשרים עם סמסונג בכל הקשור לייצור מעבדים לאייפון, וחתמה איתה על חוזה לאספקת מעבדי 14 ננומטר שיכונו A9. זאת, לפי הדיווח, אחרי שהחברה הקוריאנית הקדימה את TSMC במאמצים לפתח מעבדי 14 ננומטר. המעבדים המדוברים יכללו בדגמי האייפון החדשים שיושקו ב-2015.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x