$
חדשות טכנולוגיה

אפל לנציבות הסחר: אנא, אל תעצרו את ייבוא האייפון והאייפד

ב-5 באוגוסט ייכנס לתוקפו צו שאוסר על ענקית האלקטרוניקה לייבא למדינה דגמים ישנים של האייפון והאייפד בשל הפרת פטנטים. החברה מנסה למנוע את יישום הצו, שיחסל את נוכחותה בקטגוריות המכשירים המוזלים בארה"ב

עומר כביר 13:1810.07.13
מאמץ אחרון: אפל פנתה לנציבות הסחר הבינלאומי של ארה"ב (ITC) בבקשה לעכב את כניסתו לתוקף של איסור שהוטל על יבוא למדינה של דגמי אייפון ואייפד ישנים, שצפוי להיכנס לתוקפו ב-5 באוגוסט. "האיסור יחסל סגמנט שלם של מוצרי אפל", כתבה החברה בבקשה שהגישה ביום שני.
הבקשה הוגשה במסגרת אחד הקרבות המשפטיים שמנהלות אפל וסמסונג במדינות שונות בעולם. ביוני שעבר קבעה ה-ITC שמכשירי אייפון 3GS, אייפון 4, ואייפד ואייפד 2 עם אינטרנט סלולרי שפועלים ברשת GSM מפירים פטנטים של סמסונג, וקבעה כי יש למנוע את כניסתם למדינה.

 

ייאסר לייבוא ומכירה. אייפון 4 ייאסר לייבוא ומכירה. אייפון 4 צילום: בלומברג

 

לפי דיווח של אתר Gigaom אפל ערערה על ההחלטה בבית משפט פדרלי לערעורים, וכעת מבקשת לעכב את הפעלת האיסור עד לקבלת הפסיקה, שלדבריה עתידה להיות לטובתה. לטענת אפל, האייפון 4 היה ב-2012 הסמארטפון הרביעי הפופולרי ביותר בארה"ב והפסקת הייבוא תמחק נתח שוק שלם. “אפל תפסיד לא רק את מכירות האייפון 4 והאייפד 2 (החברה כבר לא משווקת את האייפון 3GS ואת האייפד המקורי; ע"כ), אלא גם את ההזדמנות לזכות בלקוחות סמארטפון וטאבלט חדשים שהיו רוכשים את המכשירים הזולים הללו", נכתב בבקשה.

 

נזק גם לספקיות הסלולר

 

נתח השוק אליו מתייחסת החברה הוא קטגוריית המכשירים המוזלים. בניגוד לשאר היצרניות, אשר משיקות מוצר דגל, מוצרי ביניים ומכשירים בסיסיים, אפל מקפידה להציג כל שנת דגם רק סמארטפון אחד. השקתו מובילה להוזלת הדגמים שקדמו לו - שמהווים מוצרים שמתחרים בקטגוריות המוצרים המוזלים. מימוש בפועל של איסור הייבוא אכן צפוי להדיר את רגליה של אפל מחלקים אלה של השוק.

 

עוד טוענת החברה שיישום ההחלטה צפוי לפגוע בספקיות סלולר דוגמת AT&T ו-T-Mobile: “המכשירים פופולריים מאוד בקרב ספקיות סלולר שמפעילות רשתות GSM, והן יסבלו מחיסרון בתחרות מול ספקיות CDMA, שכן ההחלטה תמנע מהן מלמכור את המכשירים הפופולריים והזולים הללו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x