$
חדשות טכנולוגיה

מלחמת הפטנטים: מיקרוסופט פותחת באש על המכס בארה"ב

ענקית התוכנה תובעת את רשויות המכס, לאחר שייבוא סמארטפוני מוטורולה למדינה לא נפסק על אף שבית דין קבע שהם מפירים פטנטים שלה. מיקרוסופט: לאחר פגישה חשאית בין צמרת גוגל ומנהלי המכס, הייבוא פשוט נמשך

עומר כביר 11:3214.07.13
מיקרוסופט נגד המכס: ענקית התוכנה תובעת את רשויות המכס של ארה"ב, בטענה שהן לא אוכפות החלטה שאסרה על יבוא למדינה של סמארטפונים מתוצרת מוטורולה מוביליטי, שבבעלות גוגל - כך דיווחה אמש (ש') סוכנות בלומברג.
במאי 2012 אסרה נציבות הסחר הבינלאומי של ארה"ב (ITC) על יבוא סמארטפונים של מוטורולה מוביליטי, אחרי שמצאה שאלו מפירים פטנט של מיקרוסופט שעוסק בתיאום פגישות קבוצתיות על מכשיר נייד. ההחלטה אינה נוקבת בשמות של מכשירים ספציפיים, אלא רק אוסרת על יבוא סמארטפונים של מוטורולה מוביליטי שמפירים את הפטנט.

 

לפי בלומברג, בתביעה שהגישה אתמול טוענת מיקרוספוט שעד עתה לא יישמו רשויות המכס את ההחלטה ויבוא המכשירים המפירים נמשך באין מפריע. לטענת מיקרוסופט, במכס בחרו שלא למנוע את יבוא המכשירים בעקבות פגישה סודית שקיימו עובדי הרשות עם בכירי גוגל. בפגישה טענו נציגי ענקית הטכנולוגיה שההחלטה לא תקפה לסינכרון שמתבצע דרך שרתי גוגל ולא דרך שרתי מיקרוסופט, ושלחברה יש תקופת חסד על מנת לבצע את השינוי. ואולם, לדברי מיקרוסופט מדובר בטענות שכבר נבחנו ונדחו על ידי ה-ITC.

 

סדרת מכשירי מוטורולה האחרונים סדרת מכשירי מוטורולה האחרונים

 

הפגישה המדוברת נערכה במטה גוגל במאונטיין ויו באפריל, ואולם מיקרוסופט למדה על קיומה רק ב-24 ביוני, בעקבות הודעה של המכס שלפיה יבוא הסמארטפונים המדוברים יימשך. “המסקנה ההגיונית היחידה שניתן להסיק מאופן ההתנהגות של המכס היא שהרשות לא תאכוף את החלטת הנציבות ללא צו בית משפט שמורה לה לעשות כן", כתבה מיקרוסופט בתביעה שהגישה. “רשות המכס אפשרה למוטורולה להימנע מיישום ההוראה על סמך מצגות סודיות אותו סירבה לשתף עם מיקרוסופט".

 

מיקרוסופט: המכס לא מילא את תפקידו

 

“למכס יש אחריות ברורה למלא אחרי החלטות ה-ITC, שהתקבלו בתום משפט מלא ובדיקה משפטית מקיפה. רשות המכס התעלמה שוב ושוב מחובתה, ועשתה זאת על סמך דיונים סודיים", אמר המשנה ליועץ המשפטי הראשי של החברה, דייוויד האוורד.

 

מגוגל נמסר בתגובה: “רשות המכס דחתה את המאמצים של מיקרוסופט למנוע מאמריקאים גישה לטווח רחב של פונקציות לוח שנה לגיטימיות, כמו תיאום פגישות בטלפון נייד שלהם. אנחנו בטוחים שבית המשפט יסכים אתנו". מהמכס נמסר שהרשות לא מגיבה להליכים משפטיים פעילים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x