שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

פורצי הדרך

המזוודה שתהפוך כל דבר לרובוט מעופף

רומבה, מאחוריך: מעצב תעשייתי פיתח ערכה ניידת פשוטה שניתן להדפיס במדפסות 3D - בעזרתה הופך כמעט כל עצם למזל"ט. הפיתוח יכול לסלול את הדרך אל רובוטים משרתים פשוטים לשימוש ביתי

ניצן סדן 16:5407.07.13

כשחושבים על רובוטים שמסייעים לאדם, עולה דמות של מכונה בדמות אדם קטן ומרובע, שהולך בעקבות אדונו. פיתוח חדש שנחשף עשוי לשנות את דמות הרובוט לחלוטין – ולתת לו כנפיים.

ג'ספר ואן ליאונן, מעצב תעשייתי, פיתח ערכה שמאפשרת להפוך כמעט כל עצם ביתי למזל"ט - על בסיס מערכת פיקוד קלת משקל, מדחפים ותושבות מדחף שניתנות להדפסה במדפסת 3D ביתית. כל אלה נכנסים אל תוך מזוודה מרופדת. ואן ליאונן נתן למוצר את השם DIY: Drone It Yourslf (בתרגום חופשי, עשה מזל"ט בעצמך).

 

בסרטון ההדגמה שלפניכם ניתן לראות איך הערכה מותקנת בקלות על גלגל אופניים, מקלדת וספר והופכת אותם לרובוט מעופף לכל דבר ועניין.

 

 

ערכות כמו זו של ואן ליאונן צפויות לקטון ולהפוך לפשוטות יותר וכמותן, גם ממשקי הפעולה. אם בשלב זה, צריך המפעיל לדעת איך מטיסים מזל"ט (זה לא קשה במיוחד, אבל מצריך אימון והסתגלות), בעתיד יהיה הממשק מבוסס אפקט נדרש: במקום לכוון את הרובוט אל החבל כדי להוריד כביסה שהתייבשה, ניתן יהיה להפעיל תוכנית "הורדת כביסה" ופשוט לשלוח אותו לעשות זאת בעצמו.

 

כן, גם מקלדת יכולה לעופף כן, גם מקלדת יכולה לעופף

 

מדובר בפעולה שאינה מסובכת טכנית ולהערכתי, לא יירחק היום בו מסוק זעיר שכזה יצטרף למוצרי בית חכם למיניהם ובהמשך יהיה נפוץ בבתים לא פחות ממוצרי חשמל כמיקרוגל ומדיח כלים.

 

פוטנציאל לפגיעה בפרטיות

 

עם זאת, הפיתוח עשוי להיתקל בביקורת מצד גורמים שטוענים שהשימוש ברובוטים מעופפים מסכן את פרטיותם של אנשים – אם מותקנת על המזל"ט גם מצלמה. מזל"ט שכזה יכול לטוס בצורה יציבה מאוד בסביבה ללא רוחות חזקות (למשל, בערים צפופות) ולצלם דרך חלונות בצורה חשאית, שכן רעש מנועיו ייבלע בקלות ברעשי העיר.

 

הרגולטורים יצטרכו לתת את דעתם על מכשירים שכאלה ולקבוע להם מגבלות שימוש, כדי למנוע פגיעה בפרטיות. למשל, איסור על התקנת הפעלת המזל"ט מחוץ לבית בעליו ואפילו הגבלת זמן עבודה כדי שאחד העם לא יוכל להוציא לפועל משימות ריגול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x