• תפריט
חדשות טכנולוגיה

ביל גייטס: "האייפד מתסכל אנשים; אין בו אופיס"

מייסד ענקית התוכנה טען שהחולשה העיקרית של האייפד ודומיו היא היעדרה של חבילת תוכנות משרדיות כאופיס ויכולת הקלדה. הפתרון, לטענתו, היא וויינדוס 8

עומר כביר 17:1206.05.13

הצהרה משונה של מייסד ויו"ר מיקרוסופט: "הרבה משתמשים מתוסכלים מהאייפד ומטבלטים דומים כי אין שם אופיס" - כך אמר היום ביל גייטס.

גייטס, שהתראיין לרשת CNBC, שטח בדבריו את הגורמים העיקריים שמתסכלים לתפיסתו את משתמשי הטאבלטים: “הם לא יכולים להקליד, הם לא יכולים ליצור מסמכים, אין להם שם אופיס".

 

אף שיש אמת מסוימת בדברים אלו, ההחלטה להזכיר את היעדרה של אופיס, חבילת תוכנה שעוררה תסכול רב בקרב משתמשיה (זוכרים את קליפי?) נראית לכל הפחות תמוהה.

 

האייפד מתסכל. גייטס האייפד מתסכל. גייטס צילום: בלומברג

 

הפתרון לפי גייטס הוא כמובן ווינדוס 8. “מדובר במערכת הפעלה מהפכנית, כי היא משלבת בין יתרונות הטאבלט ליתרונות ה-PC ומצליחה לתמוך בשניהם ה-PC הוא שוק גדול, ויהיה יותר ויותר קשה להבדיל בין טאבלטים למחשבים. עם ווינדוס 8, מיקרוסופט מנסה לזכות בנתח מהשוק שנשלט על ידי מכשירים דמויי-אייפד.

 

"אם יש לך סרפס או סרפס פרו, יש לך את הניידות של הטאבלט אבל את העושר של ה-PC בכל מה שקשור למקלדת ולאופיס. אנחנו מספקים למשתמשים את היתרונות שהפכו את הטאבלטים לקטגוריה גדולה, מבלי שידרשו לוותר על מה שהם מצפים מה-PC”.

 

אפל רחוקה מן הקצה

 

גייטס גם התייחס ליריבה הגדולה של ענקית התוכנה, אפל, לאור הירידה החדה במנייתה ואמירות של פרשנים שהשוו אותה למיקרוסופט וחזו שתעבור לצמיחה איטית יותר.

 

“בעולם הטכנולוגיה תמיד מפקפקים בחברה שמובילה את השוק, שואלים 'האם זה הסוף שלה?'", הוא אמר. “יש יותר מקרים שאנשים חושבים שזה המצב מאשר מקרים שבהם זה המצב בפועל. בשלב כלשהו יוצא שהם צודקים, והם אומרים 'אמרנו שיש להם אתגרים'”.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x