$
מכשירים ומדריכים

מספר מנויי רשתות הדור הרביעי יזנק השנה ל-198 מיליון

לפי חברת המעקב iSuppli מספר מנויי ה-LTE בעולם יוכפל במהלך 2013. הסיבה לצמיחה היא ההשקעה בתשתיות מתאימות באירופה ובאסיה, לאור הדרישה לתכונות שמאפשרות רשתות LTE מהירות

יוסי גורביץ 13:1323.01.13

חברת המחקר iSuppli פרסמה אמש (ג') הערכה על צמיחת השימוש בטכנולוגיית דור רביעי בתקן LTE. לפי נתוני החברה, במהלך שנת 2013 מספר המשתמשים יוכפל ויגיע לכ-198.1 מיליון ברחבי העולם, עליה של 115% בהשוואה למספר המשתמשים ב-2012, שעמד על כ-92.3 מיליון.

ב-iSuppli ציינו כי מדובר בעליה מרשימה מאוד בשימוש ב-LTE, בהתחשב בכך שהשימוש בטכנולוגיה החל רק לפני כשלוש שנים. בשנת 2010 מספר המשתמשים בה עמד על 612,000 בלבד, וב-2011 היא רשמה זינוק של פי 22 ומספר המשתמשים עמד על 13.2 מיליון; ב-2012 עלה שוב מספר המשתמשים פי שישה.

 

המשתמשים רוצים רשתות מהירות יותר

 

עיקר העליה בשימוש במכשירי LTE מגיעה מאירופה ואסיה, שם ספקיות הסלולר משקיעות סכומים גדולים בשיפור התשתית. תקן LTE , מזהירה iSuppli, עדיין צריך להתמודד עם התקן האחר בתחום, WiMax, כמו גם עם בעיות פרגמנטציה בשימוש בתדרים.

 

עם זאת, ב-iSuppli מעריכים כי התקן יוכל לספק שורה של תכונות שמשתמשים רוצים, כמו הזרמה חיה של וידאו, שיחות וידאו, שיחות קוליות באמצעות שירותי VoIP ומשחקים מרובי משתתפים בזמן אמת. להערכת החברה, הרצון בכל אלה, כמו גם העניין של מפתחים בהם, צפוי לקדם את הטכנולוגיה למספרי שיא של משתמשים.

 

בישראל, יש לציין, טרם פורסם מכרז לתדרי דור רביעי, אף שמנכ"ל משרד התקשורת עדן בר טל אמר בשעתו בוועידת "כלכליסט" כי "פס רחב הוא צורך שעה לכל חברה שרוצה להשאר רלוונטית". בר טל קיווה בשעתו שהמכרז יפורסם עוד קודם לבחירות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x