$
מכשירים ומדריכים

גוגל: אין כרגע תוכניות להצגת פרסומות במשקפי Glass

ראש פרויקט המשקפיים החכמים של גוגל הציג כיווני פיתוח חדשים של המוצר. למשקפיים יתווספו כלים להפעלה קולית, יכולות מציאות רבודה, משטחי מגע זעירים מובנים ועוד

הראל עילם 17:3902.01.13

משקפי גוגל Glass, פרויקט המשקפיים החכמים של ענקית האינטרנט, יקבלו יכולות חדשות. הצוות שמפתח את המוצר המתקדם שילב בו יכולת לבצע שיחות קוליות וכן משטח מגע לשליטה על המשקפיים בצידי המסגרת.

כך אמר ראש הפרויקט באבק פרוויז בראיון עם מגזין התקשורת IEEE Spectrum. הבכיר הודה שלחברה אין עדיין מושג כיצד המשתמשים יפעילו את המשקפיים – וטען שבשלב זה, אין לחברה תוכניות להצגת פרסומות על פלטפורמת המשקפיים, סוגיה שמדאיגה מומחי טכנולוגיה.

 

משקפי גוגל Glass משקפי גוגל Glass צילום: איי פי

 

"אנחנו כל הזמן מנסים רעיונות חדשים" אמר פרוויז. "אנחנו גם מנסים להפוך את הפלטפורמה ליותר חזקה וגמישה. זה כולל שיפור החומרה והתוכנה, כך שנוכל להשיק אותה למפתחים מוקדם השנה". הוא הגדיר את המכשיר כ"דרך להראות לאחרים את העולם דרך העיניים שלך".

 

ועכשיו, גם עם מציאות רבודה

 

עדיין לא ברור מה בדיוק יהיו היכולות הסופיות של המשקפיים החכמים - נישת מוצר ניסיונית וצעירה. במצגת של גוגל הוסבר כי למשקפיים של גוגל התווספו יכולות מציאות רבודה - תכונה שלא תוכננה במקור, אולם הוספה לאור ביקורת מצד מפתחים ועתידנים. בנוסף, יצורפו כלים להצגת הודעות, התראות ותזכורות בדחיפה, ניווט בתוך בניינים, שיחות וידאו, צילום תמונות ועוד.

 

ענקית החיפוש הציגה את הפרויקט השאפתני בשנה שעברה ועומדת למכור דגם בסיסי למפתחים תמורת 1,500 דולר ליחידה, במטרה להוציא את הדגמים המסחריים לשוק ב-2014. החברה מתכוונת להוציא דגמים בעיצוב של משקפי ראיה ומשקפי שמש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x