$
חדשות טכנולוגיה

אריק שמידט: הבסנו את אפל במלחמת הסלולר

יו"ר גוגל הצביע על הזינוק בתפוצת מכשירי אנדרואיד אל מול היחלשות האייפון, הצהיר על כוונת החברה להרחיב את פרויקט אספקת האינטרנט שלה והגן על מדיניות המס של גוגל - על אף חשד להעלמות מס בהיקף של מיליארדים

יוסי גורביץ 10:2613.12.12
אריק שמידט חובש את הכתר: יו"ר גוגל אמר אמש (ד') שחברתו "מנצחת די בבירור" במלחמת הסמארטפונים מול אפל - והשווה את ההצלחה שלה בשוק הסלולר לזו של מיקרוסופט בתחום התוכנה בשנות התשעים. כך, לפי דיווח של סוכנות בלומברג.

שמידט ציין כי מנתוני גרטנר האחרונים עולה כי נתח השוק של אנדרואיד טיפס ברבעון האחרון ל-72%, בעוד נתח השוק של אפל צלל ל-14% בלבד - יחס של חמישה מכשירי אנדרואיד על כל מכשיר אייפון שנמכר. היו"ר אמר שאסטרטגיית גוגל מתמקדת ב"להגדיל את העוגה" - לעודד משתמשי סלולר לעבור מטלפונים פשוטים לסמארטפונים. לפי שמידט, 1.3 מיליוני מכשירי אנדרואיד חדשים מופעלים מדי יום.

 

יו"ר גוגל, אריק שמידט יו"ר גוגל, אריק שמידט צילום: בלומברג

 

שמידט התייחס מוקדם יותר אתמול לפרוייקט גוגל פייבר, הפס הרחב שהתקינה גוגל בעיר קנזס סיטי. לדבריו, זה איננו פרויקט נקודתי ומוגבל; בגוגל מתייחסים אליו כאל פרויקט פיילוט לקראת כניסתה של החברה לתחום אספקת הרשת. מבדיקה שנערכה לאחרונה על ידי נטפליקס עולה כי הפס הרחב של גוגל הוא המהיר ביותר בארה"ב.

 

זו לא העלמת מס, זה קפיטליזם

 

שמידט התייחס גם למדיניות תשלום המס שנהוגה בגוגל - אשר זכתה לביקורת חריפה בחודשים האחרונים. בימים האחרונים נודע כי גוגל התחמקה מתשלום מס בשווי של כשני מיליארד דולר ברחבי העולם, על ידי העברת סכום שיא של 9.8 מיליארד דולר לחברת קש באיי ברמודה. מספר מדינות - בריטניה, אוסטרליה ואיטליה - פתחו בחקירות נגד גוגל בפרשה. שמידט הגן על התנהלותה של גוגל, אמר שהוא "גאה מאוד" במודל ניהול תשלום המס בחברה והסביר: "בנינו אותו בהתבסס על התמריצים שנתנו לנו המדינות השונות... זה נקרא קפיטליזם. אנחנו קפיטליסטים גאים. אני לא מבולבל בקשר לכך".

 

גם לארי פייג', מנכ"ל גוגל ואחד ממייסדיה, התגאה השבוע בהצלחת אנדרואיד בראיון שנתן למגזין פורצ'ן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x