$
הייטק והון סיכון

מייסד אנוביט האחרון שנותר באפל עוזב

ל"כלכליסט" נודע כי אריאל מייסלוס עזב את אפל כדי להקים חברה חדשה. במקביל נודע כי מרכז הפיתוח החדש של אפל מוקם במתחם מת"ם בחיפה

אסף גלעד 07:2403.12.12

מנהל מרכז הפיתוח של אפל בהרצליה אריאל מייסלוס עזב את החברה כדי להקים חברה חדשה, כך נודע ל"כלכליסט". מייסלוס הוא המייסד האחרון באנוביט שעוזב את החברה לאחר שבתחילת השנה עזבו גם שני המייסדים האחרים: המנכ"ל אודי וינשטיין עם שותפו לייסוד החברה ד"ר אופיר שלוי, עם הפיכת המרכז לחלק מאפל בחודש ינואר. לאחר עזיבתם המשיך מייסלוס לשמש כמנהל המרכז בהרצליה, ששמו שונה מאנוביט ל־HDC, עד אמצע חודש נובמבר.  

מייסלוס הוא יזם סדרתי שהיה שותף להקמת שלוש חברות, ומתוכן שתיים שנמכרו בהצלחה: חברת התקשורת האופטית פסעבה שנמכרה ל־PMC ב־300 מיליון דולר, ואנוביט, שנמכרה לאפל תמורת 390 מיליון דולר. ככל הנראה מתעתד מייסלוס להקים חברת סטארט־אפ חדשה.

 

מעתה אהרון אהרון, לשעבר מנהל הפיתוח של צורן, ינהל את כל הפעילות של אפל בישראל כולל הפעילות בהרצליה ובחיפה. ממייסלוס לא התקבלה תגובה לידיעה.

 

מתחם מת"ם בחיפה. שכנים של יאהו מתחם מת"ם בחיפה. שכנים של יאהו צילום: אלעד גרשגורן

 

במקביל נודע ל"כלכליסט" כי מרכז הפיתוח של אפל בחיפה, שתכנונו נמשך קרוב לשנה, מוקם במתחם ההייטק מת"ם של גב־ים בדרום חיפה, בקומה השנייה במגדלי מת"ם 3. החברה שוכנת כמה קומות מתחת למשרדי יאהו בחיפה וקומה אחת

מתחת לסטארט־אפ הישראלי המבטיח דנסביטס, המפתח מעבדים לשיפור זיכרון הפלאש, ומתחרה בחברת אנוביט, הרכישה הראשונה של אפל בישראל. אפל מגייסת למרכז החדש 200 מהנדסי חומרה שיפתחו רכיבים למעבדי ה־A6, המשולבים בסמארטפונים ובטאבלטים שלה.

 

אפל מעוניינת גם להרחיב את פעילותה בהרצליה ולהקים מרכז פיתוח שבבי תקשורת, ולשם כך ראיינה החברה כמה עובדים שפוטרו מפריסקייל בחודש שעבר. בסופו של דבר היתה זו חברת השבבים האמריקאית AMD שזכתה לשכור את אותם מפוטרים מפריסקייל. כעת שוקלים באפל לגייס את מפוטרי טקסס־אינסטרומנטס, המתמחים בפיתוח שבבים לסמארטפונים ולטאבלטים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x