$
תקשורת

ועד עובדי פלאפון: גם לעובדים מגיע נתח מרווחי החברה

בעוד הנהלת פלאפון מסרבת להכיר בטענת ההסתדרות על הקמת ועד עובדים בחברה, העובדים מעלים דרישה לקבלת נתח מהרווחים שהגיעו ברבעון השלישי ל-154 מיליון שקל

מיקי פלד 14:1012.11.12

ועד העובדים של פלאפון דרש היום (ב') שגם העובדים יקבלו נתח מרווחי החברה, אם חברת האם בזק תמשוך דיבידנדים אליה.

 

הוועד פנה למנכ"ל פלאפון, גיל שרון, לאחר פרסום דוחות הרבעון השלישי של החברה, שהצביעו על רווח נקי של 154 מיליון שקל, אם כי מדובר על ירידה של 41.4% לעומת הרווח אשתקד, ירידה שנובעת כנראה בעיקר כתוצאה מהתגברות התחרות בשוק הטלפונים הניידים.

 

 

איתר אביטן מוועד העובדים של פלאפון אמר הבוקר ל"כלכליסט": "אמנם יש ירידה, אבל בשורה התחתונה פלאפון היא עדיין חברה שמרוויחה יפה מאוד ואנחנו כעובדים שמחים מאוד על כך כי אלו רווחים שאנחנו הבאנו".

 

ועד פלאפון מסתמך על תקדים של ועד בזק, שהגיעו פעמיים בעבר להסכם על חלוקת אופציות לעובדים, האחרונה ב-2010 בשווי של כ-260 מיליון שקל. עם זאת, בהנהלת פלאפון עצמה מזכירים כי העובדים כבר אמורים לקבל בונוס שנתי של בין משכורת לשתי משכורות, בהתאם לדרג העובד. לאחרונה החליט גם שרון על מתנת חג בשווי 300 שקל, אם כי גם שם מודים כי ההחלטה על חלוקת השי היא צעד שנועד לפייס את העובדים לאחר הקמת הוועד.

 

ועד העובדים בפלאפון אינו מוכר על ידי ההנהלה, שמצידה טוענת כי ההסתדרות לא הצליחה לגייס חתימות של לפחות שליש מהעובדים. בתגובה החלו קבוצת עובדים להפגין כל בוקר בשבועיים האחרונים מול ביתו של בעלי בזק, שאול אלוביץ', בתל אביב, ואף תלו שלטים מול משרדי החברה בהם קראו לאלוביץ' "נעדר", בשל התעלמותו, לדבריהם, מהוועד.

 

אביטן הוסיף כי "אם פלאפון תמשיך להתחמק מהכרה בוועד, נחריף את המאבק שלנו, גם לרמה של סכסוכי עבודה ופעולות יותר דרמטיות. ההנהלה עדיין לא רואה את העובדים כגורם אשר תרם וממשיך לתרום להצלחת ורווחיות החברה והגיע הזמן שזה ישתנה. כשותפים להצלחת החברה, לא ייתכן שניאלץ להלחם על זכויות בסיסיות, על תנאי עבודה ראויים ועל זכות ההתאגדות. הגיע הזמן שההנהלה תבין שאנחנו לא עומדים להיעלם. התעלמות זו של הנהלת החברה מובילה רק להחרפת המאבק ולא נהסס בכך עד לחתימת הסכם קיבוצי".

 

מפלאפון נמסר בתגובה כי "חלוקת רווחים אינה קיימת באף חברה עסקית, גם לא בבזק. עם זאת פלאפון הינה החברה היחידה בענף הסלולר שהכריזה כבר לפני שבועיים שתחלק בונוס בסוף השנה וזאת על אף הירידה בתוצאות העסקיות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x