$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: פוקסקון שוקלת בניית מפעלים בארה"ב

פוקסקון, יצרנית האלקטרוניקה שבונה בין השאר את מכשירי האייפון והאייפד, צפויה להקים בארה"ב מפעלים לייצור מסכים. בנוסף, מחפשת החברה מהנדסים אמריקאיים שיסייעו בתהליכי תכנון וייצור

יוסי גורביץ 12:0511.11.12
חברת פוקסקון הטיוואנית, שהואשמה בעבר ביחס נוקשה לעובדיה בסין - מה שגרר גל התאבדויות בקרבם - שוקלת לפתוח מפעלים גם בארה"ב. כך דיווח בסוף השבוע ה-DigiTimes הקוריאני על סמך אנליסטים שעוקבים אחרי החברה.

על פי הידיעה, שטרם אושרה רשמית, פוקסקון שוקלת לפתוח מפעלים במספר ערים, ביניהן דטרויט ולוס אנג'לס. פוקסקון היא יצרנית הרכיבים העיקרית למכשירי אפל, שנחשבים לקשים במיוחד לייצור; יו"ר החברה טרי גו אמר לאחרונה שהאייפון 5 הוא המכשיר המורכב ביותר שהחברה נדרשה לייצר. ההערכות הן שפוקסקון מתכוונת להתמקד במפעלים שייצרו מוצרים פשוטים יותר, כגון טלוויזיות LCD, שחלק ניכר מהייצור שלהן כבר מתבצע אוטומטית.

 

מה יש לפוקסקון לחפש בלוס אנג'לס?

 

לא ברור מה גורם לפוקסקון לשקול לפתוח מפעלים חוץ לסין - שעל כוח העבודה הזול בה נשענה לאורך השנים: פוקסקון אף הצליחה לשכנע מספר בתי ספר לשלוח לה "מתמחים", קרי קטינים שאינם מקבלים משכורת תמורת עבודתם. השוק האמריקאי נוקשה הרבה יותר בהגנה על זכויות העובדים, והשכר של עובדים אמריקאים גבוה משמעותית מזה של העובדים הסינים.

 

בתוך כך, דיווח דיגיטיימס, פוקסקון החלה לשכור מהנדסים אמריקאים, במגמה לשכנע אותם לעבור לעבוד במפעליה בטיוואן ובסין ולהשתתף שם בתהליכי תכנון וייצור. יו"ר החברה גו אמר כי במסגרת הפרויקט, המהנדסים האמריקאים יפעלו בסביבה שתאפשר להם ללמוד סינית, כמו גם כישורים אחרים שיועילו להם עם חזרתם לארה"ב. גו אמר כי חברתו כבר פנתה ל-MIT בכדי לחפש מהנדסים מתאימים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x