$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: חקירה של הבית הלבן גילתה שחואווי אינה איום ביטחוני

לפי הדיווח, גילתה החקירה שחואווי אינה משתפת פעולה עם המודיעין הסיני, על אף פרצות אבטחה במוצריה. זאת, בסתירה לדו"ח שהגישה בשבוע שעבר ועדת המודיעין של הקונגרס. דוברת הבית הלבן הכחישה את החקירה

יוסי גורביץ 14:0618.10.12
היה או לא היה? סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה אמש (ד') כי הבית הלבן ערך חקירה עצמאית וסודית במטרה לברר האם חברת הטלקום הסינית חואווי אשמה בריגול - ולא מצא ראיות לכך. דוברת של הבית הלבן הכחישה את הידיעה, כך דיווח הלילה (ה') ה-Hilicon Valley, בלוג טכנולוגיה שמסקר את הקונגרס האמריקאי. על פי הידיעה של רויטרס, שני מקורות שמקורבים לבית הלבן מסרו כי החקירה החשאית החלה לפני כשנה וחצי, לאור החשדות נגד חואווי. החקירה, שהסתיימה לפני זמן קצר, הגיעה למסקנה כי אף שהחומרה של חואווי רוויה בפרצות שיוכלו לשמש האקרים עוינים, אין ראיות לכך שהחברה משתפת פעולה בפועל עם שירותי המודיעין הסיניים ולפיכך לא מציבה איום ביטחוני.

 

הבית הלבן: לא ערכנו כל חקירה בנושא

 

הדיווח עומד בסתירה חריפה לדו"ח של הקונגרס האמריקאי שפורסם לפני כשבוע, שמצא כי חואווי - וחברה נוספת, ZTE - אכן משתפת פעולה עם המודיעין הסיני והיא מהווה סכנה לבטחון הלאומי של ארה"ב. חואווי, מטבע הדברים, מכחישה נמרצות את מה שמייחס לה הדו"ח של הקונגרס, שנשען על הערכות של המודיעין האמריקאי.

 

אלא שגם הידיעה של רויטרס מוכחשת: דוברת של הבית הלבן, קייטלין היידן, אמרה כי שהבית הלבן לא ערך כל חקירה בנושא וממילא לא טיהר את שמה של חואווי. היידן ציינה עוד כי כבר באוקטובר 2011 נפסלה חואווי מהשתתפות במכרז לציוד טלקום למערכות החירום של ארה"ב.

 

דובר חואווי מיהר לאמץ את הדיווח על החקירה של הבית הלבן, אך הסתייג מהטענה שהדו"ח מצא פרצות אבטחה רבות בחומרה של החברה, וטען שכל חומרה מכילה פרצות שניתנות לניצול. לדבריו, חואווי תשמח לקבל את הדו"ח ולתקן את הפרצות האמורות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x