מכשירים

חכמים על טלוויזיות: טכנולוגיה של eyeSight הישראלית תשולב בממיר מתקדם חדש

החברה פיתחה טכנולוגיה לזיהוי תנועה, בדומה לזו של פריימסנס. הממיר, מבית Innodigital הקוריאנית, יהיה הראשון בעולם שבו ניתן לשלוט במחוות ידיים

עומר כביר 20:0119.09.12
חברת eyeSight הישראלית הציגה היום (ד') ממיר חכם לטלוויזיות, שפותחה בשיתות חברת החומרה הדרום-קוריאנית, Innodigital.

 

הממיר, nTobeBox מבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד. לדברי החברה, זהו הממיר מבוסס אנדרואיד הראשון בעולם שמופעל באמצעות מחוות מגע. הוא יאפשר לצפות בסדרות טלוויזה, להזרים תוכן ממחשבים אחרים בבית או מאתרי סטרימינג, להתקין אפליקציות, לבצע שיחות וידיאו, לגלוש באינטרנט ועוד.

 

הממיר החדש של Innodigital. שליטה ללא שלט הממיר החדש של Innodigital. שליטה ללא שלט

 

"כשאתה מסתכל על התמונה הכללית, על כמות האפליקציות, התוכן והדפים, גיימינג, השלט הוא כבר לא חוויה מהנה", אמר ל"כלכליסט" מנכ”ל eyeSight, גדעון שמואל. "המתודולוגיה היא סביב תנועות קטנות, זיהוי חסר מאמץ. המשתמש מרים יד, בקרוב אצבע, בישיבה או בשכיבה. אין צורך בזיהוי של הגוף או להיכנס לאזור מסוים, כל עוד המצלמה רואה אותו אין בעיה. הרמת יד מביאה לשליטה מיידית בעכבר. מספיק לעשות תנועות ברמת מפרק כף היד כדי לנווט בציר הזמן של הסרט, ולסגור את כף היד כדי לבחור. אם בחרת להיכנס לתוך ספריית הסרטים, אפשר לנווט בתנועות דפדוף קלות”.

 

הממשק של הממיר החדש. ססגוני ומגיב לתנועות הממשק של הממיר החדש. ססגוני ומגיב לתנועות

 

שמואל סיפר ששיתוף הפעולה עם Innodigital החל הודות לפעילות הנרחבת של החברה במזרח אסיה: "יש לנו סניף מכירות בתמיכה בהונג קונג, ואנחנו מאוד פעילים בשוק הקוריאני. זיהינו אותם כשחקן עולה, הם מספקים ממיר לשחקן התוכן הכי גדול במדינה. ראינו את הטכנולוגיה ואת המודל ועושר התכנים, והגענו דרך שותף עסקי. פיתחנו מערכת יחסים מאוד קרובה ואנחנו מאמינים שזה יהיה שיתוף פעולה שיוביל להרבה פיתוחים ייחודיים”.

 

ממשקי מבוססי תנועה הפכו בשנתיים האחרונות לאחד הלהיטים החמים בשוק הטכנולוגיה, הודות להצלחה העצומה של בקר התנועה של מיקרוסופט, קינקט. לחברות ישראליות, כך נראה, יש נוכחות גדולה יחסית בתחום: הקינקט מבוסס על מערכת שפיתחה פריימסנס הישראלית. בנוסף, קונסולת המשחקים Eedoo של לונובו, שמצוידת בבקר תנועה דמוי קינקט, מגיעה עם משחקים מובנים שפותחו על ידי סייד-קיק הישראלית.

 

 

"ישראל היא מעצמה בתחום Machine Vision”, הסביר שמואל. "זה לא רק בתחום של מחוות וכולל גם חברות כמו אורבוטק או מערכות נשק. יש גם אתהאקדמיה שדוחפת את זה. אני מסתובב המון בעולם, ואתה לא רואה כמות כזאת של אנשים במקום אחר. זה חוזק מאוד מיוחד שיש פה, וזה משפיע על חברות בתחום שלנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x