$
אינטרנט

מוזילה עוצרת את הפיתוח של Thunderbird

האם זהו סופה של תוכנת המייל? במייל לאנשי מוזילה שהגיע לידי אתר טק-קראנץ', מודיע הארגון כי "המשך פיתוח ת'אנדרברד אינו הניצול הטוב ביותר של משאבינו", וכי הוא יחל בקרוב לצמצם את הצוות שעובד על התוכנה

שי ענבל 15:5307.07.12

Thunderbird, קליינט המייל השולחני של מוזילה, מתקרב לסוף דרכו. כך לפחות לפי מייל שהופץ על ידי מוזילה לחבריה, והגיע לידי טק-קראנץ'. לפי המייל, אותו התבקשו המכותבים לא לשתף עם אחרים, מוזילה תפסיק לעבוד על ת'אנדרבירד, וכן תוציא עובדים מצוות התוכנה.

 

הרעיון מאחורי

המהלך הוא להעביר את הפוקוס לפרויקטים אחרים, שרובם סובבים סביב נושא המובייל, כמו למשל מערכת ההפעלה המבוססת על לינוקס בשם Boot to Gecko ומיועדת לטלפונים סלולריים, ואפליקציות פיירפוקס השונות (לאנדרואיד, לאייפון ועוד). זאת בעוד ת'אנדרבירד הנו יישום שולחני (Desktop) בלבד. "הגענו למסקנה כי המשך הפיתוח של ת'אנדרבירד אינו הניצול הטוב ביותר של משאבינו, וכי הצרכים החשובים ביותר של המוצר הם יציבות ואבטחה עבור למעלה מ-20 מיליון משתמשינו".

 

בהמשך המייל אומרת מוזילה כי היא אינה "עוצרת" את הפיתוח עבור ת'אנדרבירד, אלא משנה את מודל ההפצה והפיתוח של התוכנה, תוך מעבר להסתמכות רבה יותר על קהילת הקוד הפתוח. "ת'אנדרבירד הנו מיישומי המייל השולחניים ומבוססי קוד פתוח הבודדים שישנם כיום, ואנו רוצים לשמור על נכס זה". לדברי מוזילה, עם עדיין לא בטוחים כיצד הדבר יתבצע, אולם ככל הנראה בסופו של דבר חלק גדול מצוות ת'אנדרבירד יופנה לפרויקטים אחרים.

 

מוזילהצפויה לצאת בהכרזה רשמית בנושא ביום שני הקרוב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x