$
מדעי החיים וקלינטק

פרסום ראשון: פנטאלום גייסה 7 מיליון ד' בהובלת ABB משוויץ

חברת הקלינטק הישראלית פיתחה מערכת שנועדה לשפר את היעילות של טורבינות רוח. מאז הקמתה גייסה פנטאלום 16 מיליון דולר

אסף גלעד 14:4830.04.12
חברת הקלינטק פנטאלום מרחובות גייסה 7 מיליון דולר במסגרת סבב גיוס שני, כך נודע ל"כלכליסט". את ההשקעה מובילה ענקית התשתיות השוויצרית ABB, ומשתתפים בו המשקיעים הקיימים בפנטאלום: הקרנות הישראליות סידר ואוורגרין, יחד עם DFJ האמריקאית. בכך מגיע סך ההון שגייסה פנטאלום, העוסקת
בשיפור פעילות טורבינות הרוח, ל-16 מיליון דולר מאז הקמתה.

 

פנטאלום (Pentalum) פיתחה מערכת שניתנת להרכבה על הטורבינות. היא מפעילה קרן לייזר שמודדת את כיוון הרוח ועוצמתה, על מנת לכוון את הטורבינה כך שתפיק את מירב האנרגיה מן הרוח. החברה תשתמש בכספי הגיוס הנוכחי לצורך הקמת מערך הייצור והאינטגרציה שלה, וכן על מנת להרחיב את מערך השיווק שלה.

 

חברת הקלינטק מצויה בשלב התחלת המכירות, וצפויה למכור עד סוף השנה עשרות יחידות בקרה בעלות של 45 אלף דולר ליחידה, מה שיסב לה הכנסות של מיליוני דולרים בודדים עד תום 2012. לקוחותיה הן חברות העוסקות בהקמת חוות טורבינות רוח, כאשר את המערכת של פנטאלום ניתן להלביש על כל טורבינה קיימת של יצרניות גדולות ובהן Vestas ו- Gamesa.

 

את החברה הקימו ב-2009 שגיא צדקה וד"ר נתן סלע. צדקה מכר בעבר את חברת קאילייט פוטוניקס לידי אופטוניקס בכ-35 מיליון דולר, וסלע שימש בתפקידי פיתוח בכירים במערכת הביטחון ולאחר מכן בחברות ביוטק.החברה מעסיקה במרכז המו"פ והתפעול שלה ברחובות 24 עובדים.

 

תאגיד ABB השקיע בחברה לראשונה בסוף שנת 2010, כאשר הצטרף לסבב הגיוס הראשון. היתה זו השקעתו הראשונה של התאגיד בסטארט-אפ ישראלי ובהמשך השקיע גם בסטארט-אפ טקדו שפיתח תוכנה המאתרת דליפות מים בצנרת המים העירונית.

 

ABB התפרסמה לאחרונה כמי שזכתה במכרז של פייסבוק להקמת חוות השרתים שלה באירופה: "אנחנו רוצים להשיג את היעילות הגבוהה ביותר, תוך שמירה על ההשפעות הסביבתיות המינימליות ביותר", אמר לאחרונה ל"כלכליסט" ואלרי ריצ'רדסון, ראש חטיבת מרכזי הנתונים ב-ABB.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x