$
אינטרנט

אולפני הסרטים בארה"ב: הטמעת סרטונים היא הפרת זכויות יוצרים

תעשיית הקולנוע מתייצבת למאבק משפטי מול חברות האינטרנט, ובהן גוגל, סביב השאלה האם שילוב תוכן מאתר אחר הוא עבירה. ההכרעה יכולה לשנות את אופי הרשת

יוסי גורביץ 12:4011.04.12

האם אדם המטמיע סרטון באתר שלו יכול להיחשב כמפר זכויות יוצרים? איגוד אולפני הסרטים של ארה"ב (MPAA) סבור שכן, והוא מנסה לשכנע את בית המשפט בכך. החלטה כזו צפויה לפגוע אנושות ביכולתם של גולשים להטמיע תוכן ואף לקשר אליו. מול ה-MPAA התייצבו גוגל וחברות רשת נוספות.

 

האתר

אתר ארס טכניקה מציין כי לפני מספר חודשים פסק בית משפט פדרלי כי אתר MyVidster, שאיפשר למשתמשיו להטמיע סרטונים מאתרים אחרים, הפר את זכויות היוצרים של חברת הפורנו Flava Works. ההחלטה התקבלה אף שהאתר לא העלה את התוכן של פלאבה, אלא רק הטמיע אותו.

 

ה-MPAA מנסה כעת לשכנע בית משפט לערעורים להשאיר את הפסיקה הזו על כנה. לטענת האיגוד, אף שהטמעת סרטונים היא אינה פשע, לעתים קרובות היא מסייעת להגיע לתוכן שאמור להיות מוגן בזכויות יוצרים. הארגון טוען כי עצם ההטמעה היא הצגה של תוכן מוגן, ויש להתייחס אליה כעבירה זהה לעצם העלאת התוכן לרשת.

 

המשמעות של עמדה זו, אם תתקבל, היא שכל אתר שיטמיע תוכן מאתר אחר יצטרך לוודא שהוא אינו מוגן בזכויות יוצרים. לכך צפויות להיות השלכות קשות במיוחד על אתרים שמתמחים בתוכן גולשים, כגון מגוון רחב של רשתות חברתיות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x