$
מכשירים ומדריכים

היסטריית אינסטגרם: נוחתת באנדרואיד, מדווחת על 2,000 מצטרפים בדקה

אפליקציית הצילום הפופולרית לאייפון הגיעה גם למערכת ההפעלה של גוגל, ביקורת ראשונית מצביעה על חסרונות - אבל ממליצה להוריד

יוסי גורביץ 11:3904.04.12

אפליקציית הצילום ושיתוף התמונות אינסטגרם, שזכתה להצלחה בקרב משתמשי האייפון, הגיעה אמש (ג') גם לאנדרואיד אחרי הבטחות רבות בנושא מצד המפתחת. כ-430 אלף משתמשי אנדרואיד נרשמו מראש לקבלת האפליקציה, לאחר שאינסטגרם איפשרה זאת לפני כשבוע. ניתן להוריד את היישום מגוגל פליי.

 

אינסטגרם, שהושקה לפני פחות משנה וחצי, מאפשרת למשתמשיה להעביר תמונות שצילמו דרך פילטרים דיגיטליים, המקנים להן לעתים קרובות מראה מיושן במכוון. את התוצאות ניתן לשתף דרך אינסטגרם עצמה, המתפקדת כאמור גם כרשת חברתית, או בשלל כלים חברתיים אחרים.

 

הגרסה לאנדרואיד תומכת בסמארטפונים שמשתמשים בגרסה 2.2 ומעלה של מערכת ההפעלה מבית גוגל, אך בינתיים איננה תומכת בטאבלטים – אם כי נראה שתמיכה כזו צפויה בקרוב. לאינסטגרם יש כ-30 מיליון משתמשים באייפון, וההערכות הן כי הגרסה לאנדרואיד צפויה להגדיל באופן ניכר את מספרם. קווין סיסטרום, מנכ"ל החברה, אמר ל"ניו יורק טיימס" עם ההשקה כי מספר המצטרפים לאינסטגרם כבר מגיע ל-2,000 מדי דקה.

 

סיסטרום. לא עוצרים סיסטרום. לא עוצרים צילום: בלומברג

 

מבדיקה ראשונית של האפליקציה לאנדרואיד שערך הבלוג TNW (שבחן אותה על הגלקסי נקסוס), עולה כי גרסת האנדרואיד של אינסטגרם דומה מאד לגרסת האייפון, אם כי נערכו מספר שינויים שמשפרים את השימושיות. קל יותר לעקוב אחרי משתמשי אינסטגרם אחרים, ובגרסת האנדרואיד המשתמש יכול לעקוב בקלות רבה יותר אחר שינויים בפרופיל שלו.

 

מבחינת יכולות הצילום גרסת האנדרואיד אינה מסוגלת לצלם ב-Tilt-shift, המאפשר משחק עם אזורי הפוקוס בתמונה. חיסרון מעיק עוד יותר הוא שאי אפשר לראות מראש איך ייראו התמונות עם הפילטרים של אינסטגרם, אלא רק לאחר הפעלתם. למרות חסרונות אלה, TNW המליץ בחום למשתמשי אנדרואיד על אינסטגרם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x