שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
התעשייה

שלדים בארון של NDS? "נעזרה בהאקר כדי לפגוע במתחרים"

לפי ה-BBC, החברה הישראלית לשעבר שסיסקו קונה ב-5 מיליארד ד' עמדה מאחורי פרסום קודים סודיים בעת שהיתה שייכת לניוז קורפ; NDS מכחישה וטוענת שנעזרה בהאקר לצורכי ייעוץ בלבד

סוכנויות הידיעות 11:3627.03.12

החברה הישראלית לשעבר NDS, שסיסקו הודיעה לאחרונה על רכישתה תמורת 5 מיליארד דולר, נעזרה בסוף שנות ה-90 בהאקר הפועל בתחום שירותי הטלוויזיה בתשלום - כך  דיווחה אמש (ב') התוכנית "פנורמה" של ה-BBC. באותה תקופה היתה שייכת NDS לניוז קורפ של רופרט מרדוק, שממנה התפצלה בשנת

99'.

 

ההאקר, לי גיבלינג, הקים בסוף שנות התשעים אתר בשם THOIC. לדבריו NDS, המייצרת כרטיסים חכמים לשירותי טלוויזיה בתשלום, מימנה אז את הרחבת האתר שלו ובהמשך נעזרה בשירותיו על מנת להפיץ ברשת קודים סודיים של המתחרה ITV דיג'יטל.

 

גיבלינג אמר ל"פנורמה" במפורש ש-NDS עמדה מאחורי הקודים המופיעים באתר THOIC. "הם סיפקו את התוכנה שאפשרה לעשות זאת, והורו להפיץ את המידע בהיקף הרחב ביותר שניתן", הוא הוסיף.

 

ITV דיג'יטל הוקמה ב-1998, אך לאור התפוצה הרחבה של הקודים הסודיים שלה, המשתמשים יכלו ליהנות בחינם מהשירותים שהציעו. החברה נסגרה ב-2002, והסמנכ"ל הטכני שלה לשעבר, סיימון דור, אמר ל"פנורמה" שהפיראטיות היתה "המהלומה שהרגה את החברה, ללא ויכוח".

 

NDS טענה בתגובה כי היא מעולם לא אישרה או הסכימה בשתיקה לפרסם קוד סודי כלשהו של אחד ממתחריה. לדבריה, THOIC שימש רק לאיסוף מידע על ההאקרים, וגיבלינג עבד בחברה כיועץ ומסר מידע על האקרים באופן חוקי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x