$
חדשות טכנולוגיה

שמעון פרס נפגש עם מייסד גוגל: "החופש הנובע מידע משחרר את האדם מכבלי המציאות"

נשיא המדינה ממשיך את ביקורו בעמק הסיליקון. לאחר שלחץ את ידו של מארק צוקרברג, מגיע תורה של גוגל. הנשיא בחן את המכונית ללא הנהג של ענקית החיפוש וסייר במתחם

סוכנויות הידיעות 12:0408.03.12

נשיא המדינה שמעון פרס ממשיך את הסיור שלו בעמק הסיליקון: אתמול (ד') הוא ביקר ב"גוגלפלקס", מטה גוגל במאונטיין ויו אשר בקליפורניה, ונפגש עם מייסד החברה סרגיי ברין. השניים ניהלו "האנגאוט" (שיחת ועידה בווידיאו צ'ט) על גבי הרשת החברתית Google+ יחד עם עובדי החברה אשר שהו באותו זמן בניו יורק, לונדון דבלין ותל אביב. ברין הציג בפני הנשיא את האבטיפוס של הרכב-ללא-נהג של החברה, וכן הציג לו סיור וירטואלי בתלת ממד ברחבי ישראל באמצעות Google Earth.

 

 

שמעון פרס וסרגי ברין, יחד עם המכונית האוטומטית של ענקית החיפוש שמעון פרס וסרגי ברין, יחד עם המכונית האוטומטית של ענקית החיפוש צילום: כריסטוף וו

 

שעה קלה לאחר הביקור, הנשיא כתב על האירוע בדף הפייסבוק הרשמי שנפתח עבורו מוקדם יותר השבוע: "בוקר טוב. היום בקרתי בכנס סטארט אפים וחדשנות בסאן פרנסיסקו ולאחר מכן נפגשתי עם מייסד גוגל סרגיי ברין. הכרתי יזמים צעירים עם ברק בעיניים וחלום לשנות את העולם, ומדענים העוסקים מדי יום בהמצאת טכנולוגיות חדשות שישנו את חיינו. בין חלום למציאות בין סטארט אפ במוסך למעבדות מחקר חדשניות בעמק הסיליקון, מכנה משותף אחד - החופש הנובע מידע והכוח הפורץ מן המחשבה ומשחרר את האדם מכבלי המציאות."

 

פרס גם נאם, לפי דיווח של אתר Cnet,  בפני יזמים ומשקיעים בכנס הטכנולוגיה Launch, וקרא להם לפתוח סניפים ולהעסיק עובדים בישראל. המדען הראשי אבי חסון הצטרף לדיון על הבמה והזכיר לנוכחים כי יש לו תקציב שנתי של 500 מיליון דולר לפיתוח טכנולוגיות בישראל.

  

בתחילת השבוע ביקר פרס במטה פייסבוק ונפגש עם מייסד ומנכ"ל הרשת החברתית, מארק צוקרברג. בנוסף, ערך פרס שיחה ארוכה עם סמנכ"לית התפעול של פייסבוק, שריל סנדברג, במהלכה השיב לשאלותיה בנושאים שונים – מטכנולוגיה ועד פוליטיקה – והשיק רשמית את עמוד הפייסבוק שלו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x