$
אינטרנט

מיקרוסופט מאשימה: גוגל עקפה את הגדרות הפרטיוּת של האקספלורר

ימים ספורים לאחר שנחשף כי גוגל עוקבת אחרי משתמשי האייפון, מיקרוסופט אומרת שהחברה התעלמה ממדיניות שנועדה להגן על הגולשים. גוגל לא מכחישה, אך טוענת שהתקן של מיקרוסופט מיושן

יוסי גורביץ 11:0021.02.12

לא רק באייפון ובמק: פחות משבוע לאחר שהתברר כי גוגל עוקפת את הגדרות הפרטיות של הדפדפן ספארי ושותלת עוגיות במחשבי הגולשים, תקפה אמש (ב') מיקרוסופט בחריפות את מדיניות ענקית הרשת.

 

בפוסט שפורסם אמש (ב') בבלוג הרשמי של מיקרוסופט, נאמר כי גוגל עוקפת גם את מערכת

ההגנה נגד עוגיות של הדפדפן הנפוץ בעולם, אינטרנט אקספלורר. גוגל אישרה את הטענות, אך טענה כי המערכת של מיקרוסופט מיושנת. יצוין כי האקספלורר מתחרה בין היתר בדפדפן כרום מבית גוגל, וכי בין שתי היריבות קיימת יריבות גם בתחום החיפוש ברשת ובתחומים רבים נוספים.

 

לדברי מיקרוסופט, הגדרת ברירת המחדל של אינטרנט אקספלורר מונעת השתלת עוגיות מצד שלישי, אלא אם הן שולחות לדפדפן הצהרת תאימות לתקן בשם P3P - הקובע כי עוגיות לא יעקבו אחרי המשתמש. גוגל מטעה את הדפדפן וגורמת לו להאמין שהעוגיות עומדות בתקן, וכך יכולה לשתול עוגיות במחשבי הגולשים בניגוד להגדרות ברירת המחדל של הדפדפן.

 

יצרנית האקספלורר לא ציינה במפורש האם גוגל אכן עוקבת אחר גולשי הדפדפן, ובמה הדבר מתבטא. מיקרוסופט קראה לגוגל לחדול מהמדיניות שהיא מיישמת ולעמוד בתקן P3P.

 

גוגל לא הכחישה את טענת מיקרוסופט, וטענה בתגובתה כי P3P הוא תקן ישן, מ-2002, שאיננו מתאים לצרכיהם של דפדפנים מודרניים ואינו שמיש עוד. גוגל הוסיפה כי אתרי ענק  אחרים, בהם פייסבוק ואמזון, עוקפים גם את P3P - ובדיוק באותו האופן.

 

כשנחשפה העובדה שגוגל עוקבת אחר משתמשי הדפדפן ספארי של אפל ללא הסכמתם, מיהרה ענקית הרשת לטעון שמדובר ב"טעות" ולמחוק את העוגיות, מבלי להסביר איך התרחשה הטעות הזו ומי היה אחראי לכתיבת הקוד הרלובטי. היא גם טענה אז שהיא אינה מפעילה שיטות דומות בדפדפני אינטרנט אקספלורר, פיירפוקס וכרום. האתר The Verge מציין כי לפחות במקרה של אינטרנט אקספלורר, הצהרתה של גוגל "חשודה"/

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x